-3,3 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  EXPO BRAND w Błażowej promujący m.in. Powiat Rzeszowski

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę (5 września br.) w Błażowej odbyło się wydarzenie promocyjne EXPO BRAND w ramach realizowanego projektu pn. „Relacje transgraniczne w rozwoju regionów” – Border Relations Across Neighborhood Development PBU2/0798/18.

  Projekt należy do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Jest realizowany od września 2020 r. we współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym „Użgorodzka Rejonowa Agencja Rozwoju” z Ukrainy.

  Projekt o nazwie „Relacje transgraniczne w rozwoju regionów” dotyczy promocji obszaru Użhgorod oraz Powiatu Rzeszowskiego związanej z dorobkiem tradycyjnego rzemiosła, produktami turystycznymi dla rozwoju transgranicznego potencjału. Celem projektu jest rozwój i wizualizacja marek regionów przygranicznych poprzez promocję lokalnej kultury i historii, która wzmocni kontakty i współpracę pomiędzy interesariuszami w dziedzinie kultury i turystyki.

  Organizatorem wydarzenia jest Powiat Rzeszowski. W jego skład wchodziły dwie części: części konferencyjnej oraz części plenerowej. Część konferencyjna miała miejsce w Domu Zdrowia w Błażowej. W konferencji uczestniczyło 80 osób, m.in. delegacja z Ukrainy, którą reprezentowali Rusłan Chornak Przewodniczący Gminy Terytorialnej Seredne, Andriy Kushniruk Wiceprzewodniczący Rady Rejonu Użhgorod i Volodymyr Khymynets Dyrektor Przedsiębiorstwa Komunalnego „Użgorodzka Rejonowa Agencja Rozwoju”. Zgromadzonych gości powitał Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski. 

  Cele projektu przedstawił Przemysław Grzebyk koordynator projektu.

  Podczas wystawy ukazane zostały ręcznie malowane serwetki, biżuterie z filcu, wyroby koronkarskie, kolekcje bieszczadzkich aniołów, świece oraz kubki ceramiczne i emaliowane, podstawki drewniane, magnesy, printy, torby ekologiczne z motywem Bieszczad, wyroby metaloplastyczne. Część plenerową wydarzenia zorganizowano na stadionie w Błażowej, podczas której miały miejsce warsztaty z zakresu rękodzielnictwa artystycznego oraz prezentacje twórców lokalnych. Odwiedzający mieli możliwość skorzystania ze strefy fotograficznej i zrobienia profesjonalnych zdjęć w plenerze.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -