piątek, 29 marca, 2024
+

Skuteczna Resovia pokonuje fatalnie grający w defensywie ŁKS

Resovia niespodziewanie pokonała na wyjeździe ŁKS aż 3:0. Bardzo dobre zawody rozegrał m.in. Damian Hilbrycht, Kamil Antonik, czy Branislav Pindroch.

Resovia jadąc do Łodzi, miała niedokończone porachunki z ŁKS-em, po bardzo kontrowersyjnym meczu w tamtym sezonie, w którym ostatecznie przegrała 2:1.

Od początku przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, jednak Resovia szczelnie blokowała drogę do swojej bramki.

W 21 minucie wrzutkę Kamila Antonika na bramkę głową zamienił Aleksander Komor, dla którego było to już drugie trafienie w tym sezonie, co czyniło go liderem strzelców w rzeszowskiej ekipie, mimo że jest on środkowym obrońcą.

Po bramce mecz stał się ciekawszy, bowiem ŁKS szukał okazji do wyrównania, a Resovia nie zamierzała poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu.

W 41 minucie po błędzie obrony gospodarzy, swoją premierową bramkę w barwach Resovii, na 2:0 zdobył Damian Hilbrycht. Drugą asystę na swoje konto mógł zapisać Kamil Antonik.

W drugiej połowie Resovia nadal atakowała, co przyniosło efekty w postaci trzeciej bramki. Kolejny fatalny błąd obrony gospodarzy wykorzystał Damian Hilbrycht, który ustrzelił w meczu dublet, stając się współliderem klasyfikacji strzelców w drużynie ze stolicy Podkarpacia, razem z Aleksandrem Komorem.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Branislav Pindroch. Resovia dzięki zwycięstwu w Łodzi, po siedmiu kolejkach ma 9 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.