3,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Powstała aplikacja mobilna ,,Senior w sieci”. To element projektu Rzeszowskiego Centrum Seniora

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stowarzyszenie Kreatywny Senior w Rzeszowie, wzorem innych miast tworzy Rzeszowskie Centrum Seniora – platformę wymiany wiedzy i dobrych praktyk pomiędzy podmiotami, które działają na rzecz osób starszych oraz inicjowanie działań zmierzających do poprawy jakości życia starszych mieszkańców naszego miasta. W ramach działań projektu powstała aplikacja mobilna ,,Senior w sieci”.

  Ostatnio, w ramach działań projektu, na rynku komunikacji internetowej pojawiło się nowe narzędzie, czyli aplikacja mobilna „Senior w sieci”.  Autorzy pomysłu są z siebie dumni. Aplikację cechuje przede wszystkim unikatowość. Rozwiązania zawarte w aplikacji pozwolą na jeszcze większą integrację środowiska seniorów w Rzeszowie oraz ułatwi im funkcjonowanie w świecie Internetu.

  Główną rolą aplikacji jest zbieranie wszystkich informacji użytecznych seniorom w jednym miejscu i przekazywanie ich w prosty i intuicyjny sposób. Poza bieżącymi informacjami dotyczącymi seniorów, zdrowia czy planowanych wydarzeniach i imprezach dla seniorów aplikacja oferuje szereg dodatkowych funkcjonalności jak na przykład „Giełdę pomocy”, czyli tablice ogłoszeń, gdzie osoby mogą zaproponować chęć pomocy lub zgłosić zapotrzebowanie na pomoc.

  Kolejną funkcjonalnością jest „Zgłoś pomysł” – dzięki niej użytkownicy mogą w łatwy sposób przekazać swoje sugestie, pomysły dotyczące funkcjonowania miasta oraz problemów z jakimi się spotykają. Aplikacja pozwala uzyskać informacje o Klubach Seniora w Rzeszowie, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a także informacje o działaniach Rzeszowskiej Rady Seniorów, Stowarzyszenia Kreatywny Senior w Rzeszowie oraz Rzeszowskiego Centrum Seniora.

  Dodatkowymi funkcjonalnościami są spisy ważnych telefonów oraz linków do stron internetowych, które pozwalają zadzwonić lub wejść na stronę z poziomu aplikacji.

  Planowanym rezultatem jest przede wszystkim jeszcze większa integracja środowiska seniorów oraz ułatwienie im funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.

  Ilość pobrań aplikacji oraz ilość aktywnych urządzeń, na którym jest zainstalowana aplikacja jest stale monitorowana i pomimo tego, że nie została oficjalnie przedstawiona i reklamowana odnotowuje stały wzrost pobrań. Prawdopodobnie spowodowane jest to przekazywaniem informacji „pocztą pantoflową” i sporym zainteresowaniem tym narzędziem wśród seniorów.

  Jak zostać użytkownikiem aplikacji:

  1. Wejść w telefonie komórkowym na ikonkę „Google play”
  2. Wpisać w wyszukiwarkę (lupkę) „Senior w sieci”
  3. Pobrać i zainstalować aplikację na komórce.

  Najbliższe wydarzenie, które promuje „Senior w sieci” to Debata międzypokoleniowa pod inspirującym tytułem „Senior w grze, w mieście wrze”.

  Wkrótce w aplikacji pojawią się wydarzenia zaplanowane w ramach Rzeszowskich Senioraliów, o czym poinformuje seniorów nowa aplikacja.

  Będzie tam również ankieta skierowana do seniorów, w której można wyrazić swoje zdanie co do zadowolenia z jakości życia w naszym mieście.

  Działania są dotowane z budżetu Urzędu Miasta Rzeszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -