25,7 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Trwają pracę nad aplikacją miejską. Czego oczekują mieszkańcy?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na profilu Rzeszów – Stolica Innowacji poinformowano o planowanym uruchomieniu aplikacji mobilnej dla mieszkańców. W poście zadano także pytanie czego oczekują rzeszowianie.

  Z podane informacji dowiadujemy się, że apka będzie łączyła funkcję pozwalającą na zapoznanie się z rzeszowskimi aktualnościami, ciekawymi imprezami i wydarzeniami sportowymi, informacjami o miejskiej edukacji, konsultacjach społecznych, czy utrudnieniach drogowych.

  W komentarzach mieszkańcy ochoczo dzielili się swoimi pomysłami na funkcje jakie powinny się znaleźć w miejskiej aplikacji. Największą popularnością cieszyła się opinia, że apka powinna mieć wbudowaną Kartę Miejską.

  Wciąż brakuje rzetelnej informacji o wydarzeniach kulturalnych wartych uwagi. Tak żeby zamiast wciskania guzika w pilocie do telewizora, człowiek wolał „wcisnąć” tę apkę w smartfonie i ruszyć w miasto (z wyłączonym już smartfonem): do kina, do teatru, na koncert, na wernisaż, na wydarzenia rodzinne, gdzie można pójść z dziećmi (także wieczorami), etc.

  – pisze internauta.

  Wiele osób wskazuje także potrzebę opcji do zgłaszania wszelkich usterek i problemów między innymi drogowych, a także możliwości kontaktu z służbami jak Straż Miejska.

  Możliwości płatności za parking w strefie, zakupu biletów komunikacji miejskiej, do muzeów itp.

  – napisała w komentarzu internautka.

  fot. FB Rzeszów- Stolica Innowacji

  Mieszkańcy napisali także o tym, aby w aplikacji była możliwość zgłaszania źle zaparkowanych samochodów które utrudniają poruszanie się pieszym po chodnikach.

  Możliwości zgłaszania miejsc, w których kierowcy nagminnie łamią przepisy, zarówno w ruchu drogowym jak i nieprzepisowo parkując. Możliwości zgłaszania uszkodzeń oznakowania, nieprawidłowego oznakowania, uszkodzeń nawierzchni, uszkodzonych drzew, wraków, śmieci. Oczywiście później, żeby to trafiało do kogoś odpowiedzialnego za dany obszar, a następnie do rozwiązania.

  – czytamy pod postem.

  Kolejną ciekawą propozycją jest zamieszczenie w aplikacji informacji o jakości powietrza.

  Informacje o akcjach społecznych.

  – napisał kolejny internauta.

  Wśród pomysłów można znaleźć także: informator o wywożeniu śmieci z danych osiedli, zmiany w prawie miejskim, informacje o zmianach opłat urzędowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -