Dziś na profilu Rzeszów – Stolica Innowacji poinformowano o planowanym uruchomieniu aplikacji mobilnej dla mieszkańców. W poście zadano także pytanie czego oczekują rzeszowianie.
Z podane informacji dowiadujemy się, że apka będzie łączyła funkcję pozwalającą na zapoznanie się z rzeszowskimi aktualnościami, ciekawymi imprezami i wydarzeniami sportowymi, informacjami o miejskiej edukacji, konsultacjach społecznych, czy utrudnieniach drogowych.
W komentarzach mieszkańcy ochoczo dzielili się swoimi pomysłami na funkcje jakie powinny się znaleźć w miejskiej aplikacji. Największą popularnością cieszyła się opinia, że apka powinna mieć wbudowaną Kartę Miejską.
Wciąż brakuje rzetelnej informacji o wydarzeniach kulturalnych wartych uwagi. Tak żeby zamiast wciskania guzika w pilocie do telewizora, człowiek wolał „wcisnąć” tę apkę w smartfonie i ruszyć w miasto (z wyłączonym już smartfonem): do kina, do teatru, na koncert, na wernisaż, na wydarzenia rodzinne, gdzie można pójść z dziećmi (także wieczorami), etc.
– pisze internauta.
Wiele osób wskazuje także potrzebę opcji do zgłaszania wszelkich usterek i problemów między innymi drogowych, a także możliwości kontaktu z służbami jak Straż Miejska.
Możliwości płatności za parking w strefie, zakupu biletów komunikacji miejskiej, do muzeów itp.
– napisała w komentarzu internautka.

Mieszkańcy napisali także o tym, aby w aplikacji była możliwość zgłaszania źle zaparkowanych samochodów które utrudniają poruszanie się pieszym po chodnikach.
Możliwości zgłaszania miejsc, w których kierowcy nagminnie łamią przepisy, zarówno w ruchu drogowym jak i nieprzepisowo parkując. Możliwości zgłaszania uszkodzeń oznakowania, nieprawidłowego oznakowania, uszkodzeń nawierzchni, uszkodzonych drzew, wraków, śmieci. Oczywiście później, żeby to trafiało do kogoś odpowiedzialnego za dany obszar, a następnie do rozwiązania.
– czytamy pod postem.
Kolejną ciekawą propozycją jest zamieszczenie w aplikacji informacji o jakości powietrza.
Informacje o akcjach społecznych.
– napisał kolejny internauta.
Wśród pomysłów można znaleźć także: informator o wywożeniu śmieci z danych osiedli, zmiany w prawie miejskim, informacje o zmianach opłat urzędowych.