niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Policjanci od początku września prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wraz z początkiem roku szkolnego, podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzisiaj, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z dziennikarzami w rejonie Szkoły Podstawowej w Kraczkowej. Była to doskonała okazja do przekazania głównych złożeń policyjnych działań.

  Dziś, w rejonie Szkoły Podstawowej w Kraczkowej, podczas briefingu prasowego, policjanci – kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego, asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji i podkom. Dominika Kopeć z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mówili o działaniach, jakie będzie podejmować Policja, podczas najbliższych tygodni, w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

  Policjanci podkreślili, że w pierwszych dniach września, policyjne patrole będą przede wszystkim pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Przypomnieli, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowanie prędkość do warunków panujących na drodze.

  źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

  Funkcjonariusze zapowiedzieli, że w tym roku szkolnym, podczas spotkań, będą mówić o bezpiecznych zachowaniach w szkole i w domu, o tym, jak nie paść ofiarą w sieci i o odpowiedzialności karnej, z jaką muszą liczyć się młodzi ludzie. Będą także uświadamiać dzieci i młodzież, jakie zagrożenia niosą ze sobą środki odurzające.

  Aby młodsi uczniowie szkoły podstawowej mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, w obecności policjanta zorganizowano lekcję pokazową prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania policjanci zwracali uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe.

  Na zakończenie spotkania, uczniowie otrzymali opaski odblaskowe oraz książeczki edukacyjne „Elementarz Drogowca Jeża – Akademia Młodego Drogowca”, ufundowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com