2,3 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Adrianna Czyżowska zdobywa złoty medal Mistrzostw Polski

  Polecamy

  Piotr Litewski Jr.
  Piotr Litewski Jr.
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W miniony weekend, w Pabianicach odbyła się 13. edycja PZLA Mistrzostw Polski w biegu na 100 km. Debiutująca na tym dystansie Adrianna Czyżowska, uzyskując czas 8:58.36, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski.

  13. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km był tylko jednym z kilku biegów trzeciej edycji zawodów ABM Jędraszek UltraPark Weekend. Oprócz tego odbył się jeszcze 14. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym.

  W sobotnim 24-godzinnym biegu zwyciężył Andrzej Piotrowski, natomiast Patrycja Bereznowska wygrała rywalizację wśród kobiet po raz szósty w karierze.

  W niedzielnym biegu na dystansie 100 km do próby obrony tytułu mistrzowskiego stanął Dariusz Nożyński. Linię mety przekroczył po 6 godzinach, 24 minutach i 34 sekundach, co jest trzecim wynikiem w Polsce. Poprawił on swój rekord życiowy aż o 24 minuty!

  Mistrzynią Polski wśród kobiet została Adrianna Czyżewska, która debiutowała na tak długim dystansie. Czyżewska jest zawodniczką CWKS Resovii Rzeszów w sekcji lekkiej atletyki. Drugą na mecie Hannę Nejfeld, wyprzedziła o ponad pół godziny!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com