środa, 24 kwietnia, 2024
+

Rafał Wilk na czwartym miejscu. Do podium zabrakło mu 11 sekund

Rafał Wilk w wyścigu szosowym na czas w kategorii H4, na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio zajął czwarte miejsce. Złoty medalista Igrzysk z Londynu i Rio de Janeiro był wymieniany w gronie faworytów tegorocznego wyścigu.

Rafał Wilk to były żużlowiec m.in. rzeszowskiej Stali. W 2006 roku miał poważny wypadek, po którym stracił władzę w nogach. Po wypadku nie zrezygnował ze sportu. Odnosi liczne sukcesy w kolarstwie szosowym. Zdobył dwa tytuły Mistrza Świata w 2013 roku podczas kolarskich Mistrzostw Świata w Kanadzie i złote medale na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro.

W Tokio zabrakło mu jednak szczęścia, ponieważ zajął czwarte miejsce ze stratą 11 sekund do podium. Do zwycięzcy – Jetze Plata brakowało mu ponad 2 minut i 40 sekund.

46-latek nie kończy jeszcze tegorocznych Igrzysk, ponieważ już w środę będzie rywalizował na dystansie 80 kilometrów ze startu wspólnego.