28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Trwa zbiórka „Pomóż ufundować wyprawkę szkolna dla dzieci na Kresach!”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Młodzież Wszechpolska wraz z Fundacją Wczoraj i Jutro rozpoczęły zbiórkę artykułów szkolnych, aby wspomóc polskich uczniów na Kresach. Zebrane artykuły trafia do szkoły im. Marii Konopnickiej we Lwowie, gdzie uczy się 100 polskich dzieci.

  Jak czytamy w opisie zbiórki, polskie szkoły na Kresach dawnej Rzeczypospolitej są ostatnią nadzieją na zachowanie tam polskiej kultury i języka. Prowadzą one zajęcia w ojczystym języku, uczniowie tak jak ich rówieśnicy w Polsce zdobywają wiedzę, rozwijają zainteresowania, biorą udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Jednakże brakuje im często niezbędnych do nauki przyborów takich jak: zeszyty, długopisy, piórniki, pleckami, czy podręczniki.

  Celem zbiórki jest 5000 złotych. Jak zapewniają organizatorzy, tyle potrzeba, aby udało się dostarczyć dary dla najmłodszych Kresowiaków.

  Akcje można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę lub oddając kupione artykuły szkolne do punktów zbiórki. W ramach zbiórki zbierane są najpotrzebniejsze przybory szkolne tj: zeszyty, długopisy, ołówki, flamastry, farby, kredki, plecaki, kolorowe długopisy, bloki rysunkowe, piórniki oraz książki edukacyjne w języku polskim.

  •Za 25 zł kupimy jednego piórnika z wyposażenie,

  •Za 35 zł kupimy jeden podręcznik dla jednego ucznia,

  •Za 50 zł kupimy jeden plecak

  •Za 150 zł ufundujemy cała wyprawkę dla jednego ucznia!

  Za uzbierana kwotę sfinansujemy nie tylko wyprawkę szkolną ale także pokryjemy koszty transportu.

  – mówią organizatorzy.

  Link do wydarzenia: https://m.facebook.com/events/199608095354997

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -