10,6 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Policjanci sprawdzili oznakowanie dróg w rejonach szkół i przedszkoli

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już za kilka dni rozpocznie się rok szkolny. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci wspólnie z innymi służbami, na terenie całego województwa podkarpackiego przeprowadzili lustrację dróg.

  Policjanci, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzali drogi w pobliżu szkół i przedszkoli. Zwracali szczególną uwagę na oznakowanie jezdni i przejść dla pieszych. Sprawdzali również właściwe działanie sygnalizacji świetlnej w rejonie dróg prowadzących do przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych.

  Wszelkie informacje o ewentualnych brakach w oznakowaniu, uchybieniach lub usterkach skierowane zostały do odpowiednich instytucji, tak, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem dokonać koniecznych napraw.

  źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

  Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych, szczególnie tych znajdujących się w rejonach szkół jest bardzo ważne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Ruch w okolicach szkół, szczególnie rano, jest większy. Pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na znaki, a przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Kierowcom i pasażerom, przypominamy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych.

  Zadbajmy wspólnie, aby droga do szkoły była bezpieczna.

  – apeluje Policja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com