środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Wieczór poetycki Moniki Luque-Kurcz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Wypożyczalnia Główna zaprasza na magiczny wieczór poświęcony poezji Moniki Luque-Kurcz, który odbędzie się 30 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33a. Wiersze poetki przeczyta aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft.

  Monika Luque-Kurcz mieszka w Ropczycach i pracuje jako opiekun dzieci ze spektrum autyzmu. Tam ukończyła Liceum Ogólnokształcące, po czym kontynuowała naukę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Na trzecim roku przerwała studia i wyjechała do Hiszpanii. Jej wiersze publikowano w pismach literackich: rzeszowskiej Frazie. Kwartalniku Artystycznym, Akcencie, Migotaniach, sZAFie- kwartalniku literacko-artystycznym, a także w Internecie: Obszary Przepisane (magazyn literacki wydawany w Norwegii),  „Moja Przestrzeń Kultury (MPK): nieregularnik artystyczno-literacki” czy „Helikopter: internetowy magazyn-artystyczno-literacki” oraz na Facebooku. Pięć wierszy zawarto w Antologii Poetów Polskich 2017. Wiersze autorki czytano i omawiano na antenie w Poczcie poetyckiej Radia Koszalin i w Radiu Gdańsk.

  Pisarka przyznaje, że pisząc wiersze inspiruje się obrazami, malarstwem, rzeźbą, ma w swojej twórczości utwory o tematyce żydowskiej ale i związane z Paryżem z czasów impresjonistów, fascynuje ją także tajemnica życia i śmierci oraz samotność. W wierszach stara się oddawać nagromadzone emocje. Nigdy nie próbowała wzorować się na czyjejś twórczości chociaż inspirowały ją tak dramatyczne postaci, jak Sylwia Plath czy Emily Dickinson.

  Liczba miejsc ograniczona. Wstęp na spotkanie jest wolny, na podstawie zaproszeń dostępnych w Wypożyczalni Głównej, od 20 lipca 2021 r.

  plakat wydarzenia

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com