17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Nowy radny Mateusz Maciejczyk złożył ślubowanie podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwa sesja Rady Miasta Rzeszowa, którą rozpoczęło ślubowanie nowego radnego – Mateusza Maciejczyka. Mateusz Maciejczyk jest aktywistą społecznym z osiedla Baranówka, który zastąpił w radzie Jolantę Kaźmierczak – obecną wiceprezydent Rzeszowa.

  Na początku lipca Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek poinformował o tym, że Jolanta Kaźmierczak zostanie jednym z trzech prezydentów miasta Rzeszowa. W związku z tym mandat radnego miejskiego otrzymał Mateusz Maciejczyk.

  Dziś podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa odbyło się uroczyste ślubowanie nowego radnego.

  fot. materiały na stronie Prezydenta Miasta Rzeszowa na Facebooku

  Mateusz Maciejczyk reprezentuje osiedle Baranówka i należy do aktywnych działaczy nowego czasu. Jest społecznikiem, z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz społeczeństwa oraz wszechstronnym organizatorem życia społecznego z praktyką w zarządzaniu i jako manager.

  W 2003 roku organizował różne eventy sportowe dla młodzieży przy współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa. W wieku 19 lat został wybrany przez mieszkańców osiedla „Baranówka” do samorządowej Rady Osiedlowej jako Przewodniczący. Pełni tę funkcję ponownie od 2016 r.

  fot. nadesłane materiały

  Od 2009 roku działa w Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – pełniąc w dwu minionych kadencjach funkcje sekretarza Rady Osiedla „Baranówka” RSM i sekretarza jej Komisji Gospodarczej w zasobach spółdzielczych. W 2017 r. został wybrany na członka Rady Nadzorczej Spółdzielni, a w 2018 r. na Przewodniczącego Rady Osiedla „Baranówka” RSM.

  Aktualnie jest członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego PSL i Zarządu Grodzkiego PSL w Rzeszowie.

  fot. materiały na stronie Prezydenta Miasta Rzeszowa na Facebooku

  Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku Prawa oraz studia podyplomowe na WSIE w kierunku: Gospodarka nieruchomościami. Kształcił się również w Apsley Business School of London (Wielka Brytania) i CH w Warszawie, a także był stypendystą Università degli Studi di Bari Aldo Moro (Włochy). Ukończył również podyplomowe studia menadżerskie Executive Master Business of Administration (EMBA) i nostryfikował dyplom w Londynie.

  Doświadczenia zawodowe zdobywał  m.in. jako specjalista ds. marketingu prowadzący Przedstawicielstwo Regionalne Wydawnictwa Autogiełda Małopolska Sp. Z o.o.  oraz obsługę Giełdy Samochodowej ZRB Społem Sp. Z o.o.. Ponadto pracował w takich firmach jak rzeszowska firma Elmak.

  fot. nadesłane materiały

  Ma także praktyczne doświadczenie w samodzielnym zarządzaniu stronami internetowymi i zarządzaniu firmowymi profilami w kanałach SOCIAL MEDIA, tworzy niezbędne projekty do celu komunikacji społecznych kontaktów, promując wybrane zadania i projekty.

  Nowemu radnemu życzę wielu świetnych inicjatyw, które będą budowały i rozwijały nasze miasto

  – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek na swoim Facebooku.

  fot. materiały na stronie Prezydenta Miasta Rzeszowa na Facebooku

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -