9,6 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Potańcówka w Woli Zgłobieńskiej zwieńczeniem projektu pn. „Odnowa tradycji tanecznych w Gminie Boguchwała”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stowarzyszenie „Gdzieś Tu” we współpracy z Lokalnym Ośrodkiem Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu zorganizowało cykl wydarzeń pn. „Odnowa tradycji tanecznych w Gminie Boguchwała”, w ramach którego w sobotę 28 sierpnia odbędzie się Potańcówka w Woli Zgłobieńskiej.

  Projekt stowarzyszenia „Gdzieś Tu” i Lokalnego Ośrodka Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu to cykl spotkań z kapelami grającymi tradycyjną muzykę taneczną Rzeszowszczyzny i warsztatów. Mają one wspólny cel: dać mieszkańcom gminy Boguchwała okazję do spotkania przy polkach, oberkach, tramlach, sztajerach i nie tylko oraz przypomnienia sobie lub nauczenia się tych tańców. W ramach projektu również muzycy i organizatorzy imprez będą mogli wymienić doświadczenia.

  Odbyło się uż pierwsze spotkanie z cyklu – w Kielanówce uczestnicy uczyli się oberków, sztajera, walczyka i chodzonego, a  potem mieli okazję szlifować umiejętności na potańcówce przy dźwiękach kapeli Iskierczanie.

  Następne spotkanie w Woli Zgłobieńskiej odbędzie się 28 sierpnia br. o 16.30. Zacznie się od warsztatów z Arturem Szlachetka i kapelą Łola, na których będzie można nauczyć się podstaw tańców dwumiarowych. O 19 do tańca zagra kapela Trzcinicoki z Trzcinicy i Nosowiany z Nosówki podczas, którego odbędzie się potańcówka. 

  Finał we wrześniu

  Projekt zakończy finałowa impreza 25 września w Zgłobniu. Potańcówce z Kapelą z Majdanu Królewskiego towarzyszyć będą warsztaty dla muzyków, chcących grać do tańca oraz animatorów chcących organizować i prowadzić imprezy z tradycyjną muzyką taneczną. 

  Wydarzenia zostały  dofinansowane w ramach programu EtnoPolska 2021 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków pochodzących z MKDNiS.

  Koordynatorzy projektu: Wojciech Dulski, dr Janusz Radwański, Artur Szlachetka.

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com