27,4 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  W Muzeum Dobranocek w Rzeszowie powstaje Reksio z klocków LEGO

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie powstaje Reksio zbudowany w całości z klocków LEGO. Zwiedzający mogą pomóc w jego konstruowaniu podczas odwiedzania muzeum w dniach od 20 do 25 sierpnia.

  Dziś kolejny dzień, podczas którego odwiedzający Muzeum Dobranocek w Rzeszowie mają okazję obejrzeć proces powstawania psa Reksio – bohatera słynnej polskiej kreskówki. Atrakcja jest dostępna w cenie biletu wstępu.

  fot. materiały na stronie Muzeum Dobranocek na Facebooku

  Zwiedzający muzeum mają możliwość pomóc Mariuszowi Myszce z Fundacja Imperium Techniki im. Nikoli Tesli w konstruowaniu budowli. Jest ona bardzo skomplikowana – składać się na nią będzie ok. 6,5 tysiąca klocków.

  fot. materiały na stronie Muzeum Dobranocek na Facebooku

  Budowę Reksia z klocków Lego można obejrzeć w dniach od 20 do 25 sierpnia w godzinach od 11:00 do 13:00. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji Atrakcje Na Wakacje.

  fot. materiały na stronie Rzeszów-stolica innowacji na Facebooku

  Oprócz podziwiania budowli z klocków LEGO, odwiedzający muzeum mogą obejrzeć zbiory lalek z filmów kukiełkowych, zabawki, książki, plakaty, walory filatelistyczne, opakowania po artykułach spożywczych, kosmetykach związane z popularnymi dobranockami. Ozdobą kolekcji są oryginalne lalki z filmów Miś Colargol, Miś Uszatek, Plastusiowy pamiętnik, Kolorowy świat Pacyka, Maurycy i Hawranek.

  fot. materiały na stronie Rzeszów-stolica innowacji na Facebooku
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -