wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W niedzielę będzie otwarty mobilny punkt szczepień przy ul. Grunwaldzkiej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższą niedziele wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 w specjalnym punkcie przy ul. Grunwaldzkiej 15 (Podkarpacki Urząd Wojewódzki). Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną porę.

  Punkt będzie otwarty od 13:00 do 16:00. Tym razem na chętnych oczekiwać będzie zespół medyczny z firmy Lux Med. Szczepienie będzie możliwe bez wcześniejszej rejestracji po wypełnieniu ankiety i konsultacji z lekarzem. Szczepienie odbędzie się na parkingu Urzędu Wojewódzkiego, ul. Grunwaldzka 15 od strony ogrodów bernardyńskich w specjalnie przeznaczonym do tego celu klimatyzowanym kontenerze.

  Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Dodatkową opiekę logistyczną zapewnia pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

  Przed zgłoszeniem się na szczepienie należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Będzie również możliwość zaszczepienia się szczepionką firmy Pfizer przez osobę nieletnią, jeżeli przyjdzie do punktu wraz z rodzicem lub opiekunem. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno szczepionego dziecka jak i przedstawiciela ustawowego. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie. Zgodnie z art. 32 ustawy o zawodzie lekarza, jeżeli pacjent jest małoletni, na przeprowadzenie badania wymagana jest zgoda jego przedstawiciela ustawowego, a jeżeli ukończył 16 lat – także jego. Gdy dziecko ma mniej niż 16 lat, formularz podpisuje tylko rodzic.

  Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

  Cały proces szczepienia obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza oraz szczepienie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com