czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Wyjątkowa wystawa fotografii wykonanych przez uczestników warsztatów w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas wakacji w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbyły się warsztaty fotograficzne, w których wzięło udział w sumie 49 uczestników. Ze 130 zdjęć stworzonych przez fotografów, Galeria Fotografii skomponowała wyjątkową wystawę przedstawiającą codzienne życie bohaterów zdjęć.

  Warsztaty odbyły się w ramach tegorocznych „Atrakcji na wakacje”.

  fot. Agnieszka Lipska

  20 i 21 lipca odbyły się warsztaty pt. „Atrakcyjna fotografia wokół nas” prowadzone były przez Tomasza Sobczaka – artystę fotografika i pedagoga. Podczas warsztatów uczestnicy doskonalili technikę fotograficzną oraz  umiejętność znalezienia ciekawych kadrów. Każdy z uczestników opowiadał o swojej  fotografii, skupili się na tym jak bez wielkich nakładów zrobić dobre zdjęcia. Uczestnicy dostali „porcję” ćwiczeń służących do zmiany myślenia i postrzegania najbliższego otoczenia. Pozornie nudnego i „opatrzonego” jednak posiadającego olbrzymi potencjał fotograficzny. Nie były to warsztaty z obsługi aparatów, od uczestników wymagana była znajomość ustawiania podstawowych ustawień własnego sprzętu. 

  fot. Gabriela Gorczyca

  Kolejne warsztaty pn.  „Reportaż fotograficzny jako opowiadanie historii” prowadził Marcin Walko i odbywały się od 2 do 6 sierpnia. Warsztaty skierowanie były do osób posiadających minimum umiejętności obsługi aparatu fotograficznego. Cel warsztatów to próba udokumentowania z pozoru prostych zjawisk i wydarzeń codzienności oraz ludzi będących jego bohaterami. Podczas prowadzonych warsztatów powstał materiał istotny z punktu widzenia socjologii wizualnej oraz będący odniesieniem do kluczowych elementów otaczającego nas świata.

  fot. Justyna Krowiak-Czeran

  9 sierpnia  odbyły się  warsztaty „Reportaż i portret reporterski”, prowadzone przez Jacka Wnuka. Zakres warsztatów obejmował temat reportażu i portretu reporterskiego z wprowadzeniem do ogólnych zagadnień fotografii, prezentacji zagadnień technicznych. Prowadzący opowiadał również o kulisach swoich fotoreportaży z Czeczenii, Pomarańczowej rewolucji w Kijowie i Karpat Wschodnich. Zakres części praktycznej to: budowanie kadru, stosowanie perspektywy i poszukiwanie naturalnego światła przy fotografii reportażowej i portrecie reporterskim.

  fot. Marta Wyskiel

  Wystawę można zwiedzać od 18 sierpnia do 10 września br. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00 w lokalu Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9.

  Zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy fotografii!

  plakat wydarzenia

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com