wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Stanisław Kruczek – szef regionalnych struktur Porozumienia – odszedł z partii

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prezes Struktur Okręgu Rzeszowsko-Tarnobrzeskiego Partii Porozumienie Jarosława Gowina zamieścił na Facebooku oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w partii. Stanisław Kruczek zapowiedział, że poinformuje o powodzie swojego odejścia po powrocie z urlopu.

  Stanisław Kruczek zdecydował się odejść ze Struktur Okręgu Rzeszowsko-Tarnobrzeskiego Partii Porozumienie Jarosława Gowina, gdzie zajmował funkcję prezesa.

  Informuję, że z dniem 14 sierpnia 2021 roku podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa i wszystkich funkcji w Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jako pierwszy o tej decyzji dowiedział się Pan Premier Jarosław Gowin, któremu przedstawiłem powody tej decyzji. Od dnia 14 sierpnia 2021 roku jestem osobą bezpartyjną

  – czytamy na stronie Stanisława Kruczka na Facebooku.

  W dalszej części oświadczenia były prezes podziękował wszystkim koleżankom i kolegom, Premierowi Jarosławowi Gowinowi oraz współpracownikom, którzy od 8 lat byli zaangażowani w ten projekt.

  Poinformował także, że od 16 do 28 sierpnia przebywa na urlopie ze swoją rodziną, dlatego na wszelkie pytania, dotyczące podjętej przez niego decyzji, odpowie po powrocie.

  Stanisław Kruczek jest Radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego V i VI kadencji, Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Członkiem Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Komisji Rozwoju Regionalnego. Należy również do Klubu Radnych PiS Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

  Od 2014 roku Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego odpowiedzialny za Projekty Infrastrukturalne i Politykę Społeczną, a w latach 2014-2020 za Ochronę Zdrowia.

  Prezes i twórca sukcesu Spółdzielni Telekomunikacyjnej OST w Tyczynie – pionierskiego projektu, służącego upowszechnieniu telefonii i usług teleinformatycznych na obszarach wiejskich, które zaowocowało utworzeniem wielu przedsięwzięć gospodarczych i ekonomii społecznej w „Dolinie Strugu”.

  Aktywny działacz Akcji Katolickiej, członek Rady Społecznej Archidiecezji Przemyskiej, wielokrotnie angażował się w inicjatywy obywatelskie na terenie Podkarpacia.

  Samorządowiec od 1990 roku. W latach 1990-1998 był radnym I i II kadencji i zarazem przewodniczącym pierwszej demokratycznie wybranej Rady Miejskiej w Błażowej. Radny Powiatu Rzeszowskiego III i IV kadencji w latach 2006-2014, gdzie przewodniczył Komisji Spraw Gospodarczych i Transportu, Komisji Budżetowej oraz był członkiem Rady Społecznej największego w regionie SP ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

  Absolwent Politechniki Rzeszowskiej i Instytutu Łączności.

  Od 1988 roku w związku małżeńskim z Wiolettą, z którą wychowali szóstkę dorosłych już dzieci. W wolnym czasie uprawia sport, szczególnie pasjonuje się piłką nożną, przez kilka lat społecznie pełnił funkcję prezesa LKS „Błażowianka”. Najchętniej wypoczywa z rodziną w Bieszczadach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com