wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Kolejna akcja sprawdzania prędkości na Podkarpaciu pn. „Prędkość”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj od rana funkcjonariusze na terenie całego województwa podkarpackiego prowadzili działania pn. „Prędkość”, których celem było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków spowodowanych nadmierną prędkością pojazdów na ulicach oraz łamaniu ograniczeń prędkości.

  Nadmierna prędkość, to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wyniki pracy policjantów z wydziałów ruchu drogowego, wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu.

  Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze będą prowadzić pomiary prędkości, zarówno statycznie, jak i dynamicznie. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Zarówno statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w rozmowie z dziennikarzami, podkreślił, że działania „Prędkość” mają charakter przede wszystkim prewencyjny. Zwrócił także uwagę, że kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

  Policja Podkarpacka apeluje do kierowców o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości oraz o zachowanie zdrowego rozsądku podczas prowadzenia pojazdów.

  Źródło informacji: Policja Podkarpacka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com