wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Poseł Grzegorz Braun wypowiedział się na temat Szpitala KSW nr 1 w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek, poseł na Sejm RP Grzegorz Braun wydał oświadczenie, w którym odnosi się do działań polityków Prawa i Sprawiedliwości zarówno w regionie jak i w całym kraju oraz sytuacji szpitala KSW nr 1 w Rzeszowie.

  W pierwszej części poseł odniósł się do odwiedzin Jeżowego przez ministra Adama Niedzielskiego. Jak napisał w oświadczeniu ” Minister Niedzielski przyjechał, żeby demonstracyjnie z funkcjonariuszami partyjnymi zamknąć się w urzędzie, a potem obrazić zwykłych ludzi inwektywami, że to antyszczepionkowcy.

  PiS wkroczyło w fazę, gdy zajmuję się już tylko wewnętrznymi problemami partyjnymi. Przestaje się całkowicie zwracać uwagę na sytuację międzynarodową, a nawet na to co myślą wyborcy.

  – napisał Grzegorz Braun.

  W dalszej części poseł Konfederacji odniósł się do sprawy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 stwierdzając, że „Władysław Ortyl zorganizował posiedzenie Komicji Ochrony Zdrowia, nie po to, żeby dyskutować o bardzo poważnych problemach jednostki, ale by pokazać partii, iż dyrektora Ławiński cieszy się cały czas jego jednoznacznym poparciem.”

  W oświadczeniu czytamy również, że ” rządy PiS tak na szczeblu centralnym, jak i regionalnym, już dawno zaczęły stanowić jak najbardziej dosłowne zagrożenie dla zdrowia i życia zwykłych ludzi”. Następnie Grzegorz Braun zaapelował do polityków PiS na Podkarpaciu:

  Nie ma wątpliwości, iż kolejna kadencja PiS […] nie będzie miała miejsca, po tym wszystkim, ludzie was nie wybiorą. Ale nie podpalajcie Polski i Podkarpacia z tego powodu. Zapewnijcie do końca swych kadencji przynajmniej minimalny standard, nie zagrażający zdrowiu i życiu ludzi. Odwołajcie natychmiast pana Ortyla z funkcji marszałka, a pana Ławińskiego z funkcji dyrektora szpitala.

  – zakończył.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com