niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Krzysztof Parma pochodzący ze Stalowej Woli Mistrzem Polski Policji w Kolarstwie Szosowym

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj w Arłamowie odbył się ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, w której uczestniczyli również policjanci. W zawodach odbywających się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji rywalizowali o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Parma, policjant ze Stalowej Woli.

  W tym roku trasa ze startem i metą w Arłamowie liczyła 75 kilometrów. Znajdowała się na niej górska trasa w Kalwarii Pacławskiej, a suma przewyższeń wynosiła 1365 metrów.

  60 osób – funkcjonariuszy i pracowników Policji reprezentowało Polskę. Na wymagającej trasie, po emocjonującej rywalizacji najszybszą policjantką okazała się Monika Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, zaś wśród panów, na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. To oni zdobyli zaszczytne tytuły Mistrzyni i Mistrza Polski Policji.

  Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców, w imieniu Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, puchary najlepszym policyjnym kolarzom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz dyrektor Tour de Pologne Amatorów Elżbieta Lang. Dyrektor wyścigu podziękowała także funkcjonariuszom zabezpieczającym zawody. Policjanci nie tylko pilotowali przejazd peletonu, na całej trasie wyścigu, pilnowali także bezpieczeństwa zarówno uczestników, jak i kibiców, przy wsparciu druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Źródło informacji: Policja Podkarpacka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com