środa, 17 lipca, 2024
+

  Ruszyła XXII edycja Konkursu Innowator Podkarpacia

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ruszyła XXII edycja Konkursu „Innowator Podkarpacia”. Nieprzerwanie, od ponad 20 lat Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego zachęca mikro, małe i średnie firmy, by zgłaszały w nim swój udział. Termin zgłoszeń do 27 sierpnia.

  Pierwsza edycja Konkursu „Innowator Podkarpacia” zorganizowana została przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. wspólnie z Politechniką Rzeszowską w 2000 roku, kiedy jeszcze o innowacyjności nie mówiono tak szeroko, jak obecnie. Był to efekt projektu unijnego i miał być nagrodą dla przedsiębiorców inwestujących w nowe usługi, produkty, technologie.

  W konkursie doceniamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz startupy, mające sukcesy w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Laureaci konkursu otrzymają honorowy tytuł Innowator Podkarpacia 2021.

  – mówi w rozmowie Jolanta Wiśniowska, Wiceprezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

  W dotychczasowych 21 edycjach konkursu wzięło udział ponad 300 firm z regionu. Tytuł Innowatora Podkarpacia zdobyło ponad 60 przedsiębiorców. To firmy z całego Podkarpacia. Wśród nagrodzonych w ostatnich latach był m.in. Instytut Energetyki Oddział Ceramiki CEREL, który zaprezentował metodę opracowywania kompozytów na bazie dwutlenku cyrkonu o ekstremalnie wysokiej odporności na kruche pękanie i korozję hydrotermalną.

  Promując dobre przykłady, pokazujemy, że województwo podkarpackie dysponuje wyjątkową myślą technologiczną, oferuje produkty o wysokim, światowym standardzie.

  – tłumaczy Jolanta Wiśniowska.

  Przedsiębiorca, który chce wystartować w konkursie, musi wypełnić i podpisać deklarację uczestnictwa w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, i wysyłać do RARR poprzez stronę internetową. Konkurs realizowany jest w dwóch etapach. Po pierwszym, zakwalifikowani uczestnicy muszą przesyłać na adres Biura Konkursu arkusz prezentacji firmy lub inne materiały informacyjne. Są one traktowane jako poufne i znane tylko organizatorom konkursu. Następuje wtedy pierwsza ocena i selekcja do drugiego etapu, w którym przeprowadzona zostanie wizytacja w formie audytu technologicznego, na ich podstawie kapituła konkursu wybiera dziewięć firm, których rozwiązania są prezentowane przed komisją konkursową. Zdobywców tytułu poznaje się na przełomie listopada i grudnia, podczas uroczystego podsumowania, które organizowane jest w Inkubatorze Technologicznym.

  Tytułem „Innowatora Podkarpacia” firma może się posługiwać przez cały okres działalności, przy czym tytułowi zawsze towarzyszy rok, w którym został przyznany.

  Naszych laureatów również promujemy w mediach, naszych publikacjach, na organizowanych przez nas wydarzeniach. Zyskują również pomoc ekspercką w zakresie przygotowywania oferty do baz danych o nowoczesnych technologiach, wielu nawiązuje współpracę z naszym ośrodkiem sieci Enterprise Europe Network, by aktywnie poszukiwać kontrahentów za granicą. Konkurs „Innowator Podkarpacia” daje wiele możliwości. Warto w nim uczestniczyć.

  – zachęca organizatorka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com