14 C
Rzeszów
piątek, 17 września, 2021
spot_img
+

  Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Uniwersytetem Rzeszowskim

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podpisane dziś porozumienie dotyczy współtworzenia działań na rzecz zwiększenia jakości życia Mieszkańców Rzeszowa w ramach realizowanego projektu „Adaptacja koncepcji Urban Lab w Rzeszowie”.

  Do podpisania porozumienia doszło w budynku Urban Lab i wzięli w niej udział Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek oraz przedstawiciele Instytutu Ekonomii i Finansów oraz Instytutu Nauk o Polityce.

  Dziękuję Panu prof. dr hab. Sylwestrowi Czopkowi, Rektorowi Uniwersytetu Rzeszowskiego za przyjęcie zaproszenia do współpracy. Myślę, że to nowy symboliczny wymiar tego, czym chciałby w dzisiejszym świecie być mądry samorząd- mądry mądrością ‘głów’ i środowisk naukowych.

  – mówił Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.

  Fot.Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszów/

  Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, podkreślił, że podpisane dziś porozumienie otwiera, nie otwiera współpracy, a jedynie rozpoczyna jej nowy etap. Nawiązywało to do podpisanego w ubiegłym roku porozumienie o współpracę z Instytutem Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, którego efektem jest zrealizowanie pierwszej części projektu Rzeszowskiego Laboratorium Badań Miejskich.

  Uniwersytet kojarzony z nauką, wiedzą, nie może istnieć bez otoczenia, dlatego ta wymiana i transfer wiedzy jest korzystny dla obu stron. 

  – podkreślał rektor Uniwersytetu.

  Fot.Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszów/
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -