wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Województwo podkarpackie narażone na wprowadzenie obostrzeń?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w przypadku wzrostu liczby zakażeń powyżej 1000 na dobę, najpierw obostrzeniami zostaną objęte tereny o najniższym poziomie zaszczepienia, wśród wymienionych znalazło się także województwo podkarpackie.

  Adam Niedzielski zwrócił uwagę na fakt, że już teraz widać wzrostową tendencje zarażeń, za które w 80% odpowiada wariant Delta. Zaznaczył także, że na początku września liczba zakażeń może być znacznie większa.

  Chcemy uchronić się przed scenariuszem, który zakłada, że jesienią zbliżmy się do 3000 nowych przypadków dziennie. Jedyną bronią, którą dysponujemy są szczepienia, tylko i wyłącznie one nas uchronić przed scenariuszem, który by oznaczał powrót do sytuacji, z którą mieliśmy wcześniej do czynienia.

  – mówił.

  Minister Zdrowia podkreślił, że tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, ponieważ to tam jest większe ryzyko transmisji wirusa.

  Na ten moment wśród terenów narażonych na obostrzenia znalazły się cztery województwa: podkarpackie, podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie. Restrykcje objęłyby te same branże, co podczas poprzednich lockdownów.


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com