czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Terytorialsi z Podkarpacia walczą w „Admiral Pitka Recon Challenge 2021 w Estonii

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz drugi biorą udział w najbardziej wymagających zawodach taktycznych  pk. „Admiral Pitka Recon Challenge 2021” na terytorium Republiki Estonii.

  Wczoraj Terytorialsi z Podkarpacia rozpoczęli zmagania w  jednych z najtrudniejszych międzynarodowych zawodach pk. „Admiral Pitka Recon Challenge 2021” w Republice Estonii. W tym roku rywalizacja odbywa się na wyspie Saaremaa gdzie walczą zespoły wystawione przez państwa należące do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej reprezentuje zespół Wojsk Obrony Terytorialnej wystawiony przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”.

  Zawody  Admiral Pitka Recon Challenge 2021 to międzynarodowa wojskowa rywalizacja sportowa, w której drużyny otrzymują scenariusz opisujący zadanie taktyczne, z którym muszą się zmierzyć i którego będą musieli się trzymać, aby ukończyć swoje zmagania rozpoznawcze. Podczas współzawodnictwa Terytorialsi wykażą się wiedzą i umiejętnościami wojskowymi. W czasie patrolu zmierzą się z różnymi warunkami pogodowymi, organizacją bytowania, marszem na długich dystansach, jak również będą konkurować w strzelaniu na różnych odległościach.  

  Trasa zawodów wynosi ok. 90 km w linii prostej. Przejścia odbywają się przez tereny otwarte, bagienne, zabudowane i rolnicze. Marsz  prowadzi przez punkty kontrolne rozmieszczone w odpowiedniej kolejności. Ruch odbywa się pieszo bez żadnych zewnętrznych środków pomocy. Drużyny muszą poruszać się skrycie, żołnierze wykorzystują pełny kamuflaż po to, aby unikać kontaktu z innymi zespołami oraz osobami kontrolującymi scenariusz zawodów. Ruch po drogach jest zabroniony. Zakończenie międzynarodowej rywalizacji zaplanowano na 7 sierpnia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com