piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Dziś podpisano list intencyjny pomiędzy Miastem Rzeszów, a firmą InPost na rzecz ochrony klimatu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – nawiązał współpracę z Miastem Rzeszów w ramach programu „Green City”. To kolejne miasto partnerskie, którego mieszkańcy uzyskają szereg korzyści, takich jak dostęp do wielu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów wyposażonych w ładowarki elektryczne, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, w miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać́ swoją flotę̨ dostawczą na samochody elektryczne.  

  Realizacja programu wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – poprzez oferowanie ich mieszkańcom szeregu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

  Współpraca z samorządami przy projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz rozwój inteligentnych i czystych miast, jest naszym priorytetem. Wierzymy, że lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce, ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów. Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach InPost, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich.

  – mówił Damian Niewiadomski, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży InPost. 

  źródło: Urząd Miasta Rzeszów

  Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek zaznaczył, że inicjatywa idealnie wpisuje się w obecny kierunek rozwoju miasta.

  Chcę, aby Rzeszów był miastem przyjaznym mieszkańcom, zielonym, nowoczesnym, aby wprowadzane w nim były kolejne proekologiczne projekty, np. takie, które będą realizowane w ramach projektu „Green City”.

  – mówił Konrad Fijołek. 

  Dostawa do Paczkomatów już dziś jest najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. W porównaniu do zamówienia paczki do domu klienta, dostawa do paczkomatu charakteryzuje się nawet o 75% mniejszą emisją dwutlenku węgla.

  źródło: InPost

  Program Green City wpisuje się w długofalową strategię InPost, która obejmuje szeroki zakres innowacji ekologicznych. Do końca roku programem zostanie objętych kolejne kilkadziesiąt największych miast w Polsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com