21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Zamykać, czy nie zamykać? Oto jest pytanie.

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 2 sierpnia na zbiegu ulic 3 Maja i Jagiellońskiej w Rzeszowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami tych ulic oraz przedstawicielami firm, które mają tutaj siedziby.

  Prezydent Konrad Fijołek 26 lipca podczas konferencji podsumowującej 30 dni swojej prezydentury (nagranie na żywo konferencji z 26.07.2021) zapowiedział testowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej.

  Kilka dni temu napisał na profilu na Facebook’u:

  Drodzy Mieszkańcy, chcę, aby w Rzeszowie przybywało miejsc przyjaznych pieszym. Dlatego też zadecydowałem o powiększeniu strefy pieszej na ul. Mickiewicza i Joselewicza oraz o usunięciu samochodów spod ratusza. Chcę wprowadzać kolejne zmiany. Jedną z nich będzie stworzenie deptaka z ul. Jagiellońskiej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Zygmuntowską. Na razie będzie to zrobione testowo, na kilka tygodni. Chcę w ten sposób pokazać jak ta ulica może wyglądać bez samochodów. Zanim jednak zmiany zostaną wprowadzone chcę porozmawiać z Wami – mieszkańcami ul. Jagiellońskiej i przedsiębiorcami działającymi przy tej ulicy. Chcę poznać Wasze zdanie. Spotkajmy się w poniedziałek, 2 sierpnia, o godz. 18 przy skrzyżowaniu Jagiellońskiej i 3 Maja.

  W poniedziałek o godzinie 18:00 ok. 30 osobowa grupa osób z grona zainteresowanych deklarowanymi przez Prezydenta zmianami rozpoczęła rozmowy z Prezydentem. Podczas spotkania obecni byli również jego zastępcy oraz urzędnicy z kilku wydziałów Urzędu Miasta odpowiedzialni za organizację ruchu. W trakcie rozmów zarówno ze strony mieszkańców jak i Prezydenta padły różne propozycje rozwiązań, co można zobaczyć w naszej relacji na żywo.


  O tym jak nieprzepisowo parkują kierowcy w Rzeszowie można przeczytać we wpisie „Czy takie Parkowanie jest fair?”


  Wieczorem po spotkaniu na profilu prezydenta pojawiło się krótkie podsumowanie z zapowiedzią kolejnego spotkania już z propozycjami rozwiązań odnośnie testowego zamknięcia ul. Jagiellońskiej.

  Dziękuję za bardzo rzeczową dyskusję w sprawie rozwiązań, które można zastosować na tej ulicy czyniąc ją przyjaźniejszą. Dziękuję za mnóstwo propozycji, które zgłosiliście. Wśród nich było m.in. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Zygmuntowskiej (odcinek od Domaru w kierunku siedziby Kurii Rzeszowskiej), dzięki czemu można byłoby wygospodarować dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkających przy Jagiellońskiej i w konsekwencji ograniczyć ruch na tej ulicy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -