wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Wczoraj uroczyście otwarto Posterunek Policji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie

    Polecamy

    Martyna Cios
    Martyna Cios
    Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Wczoraj uroczyście przekazano symboliczne klucze do nowego Posterunku Policji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Dzięki zapewnieniu obecności policjantów w Trzcianie, zwiększy się poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, którzy będą mieli łatwiejszy dostęp do funkcjonariuszy.

    W uroczystości otwarcia placówki udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie – mł. insp. Wacław Sudoł.

    źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

    Wśród zaproszonych gości byli również: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz, Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic, Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie ppłk Krzysztof Kulczycki.

    W trakcie uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak przekazał na ręce kierownika Posterunku asp. Mateusza Jarosza, symboliczny klucz do budynku, złożył też życzenia pomyślnej i owocnej pracy policjantkom i policjantom nowej placówki. Podkreślił, jak ważnym, na szczeblu lokalnym, jest zwiększanie dostepności Policji dla obywateli.

    Ks. proboszcz dr Janusz Winiarski z Parafii pw. św. Wawrzyńca i Matki Bożej Niepokalanej w Trzcianie oraz ks. Marek Buchman – kapelan podkarpackiej Policji, poświęcili nowo otwarty posterunku.

    źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

    Po zakończeniu oficjalnej części, wszyscy zaproszeni goście mogli zwiedzić nową siedzibę. Posterunek wyposażony jest w nowoczesną serwerownię, całodobowy monitoring i pełne zaplecze, niezbędne dla pełniących tam służbę funkcjonariuszy. Po adaptacji istniejącego budynku powstały tam dyżurka i poczekalnia, pokoje służbowe, pokój socjalny, szatnia i sanitariaty. Pracę na posterunku rozpoczęło 9 policjantów.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com