wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacek Kotula m.in. o szczepieniu dzieci przeciwko COVID-19

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś w południe odbyła się konferencja prasowa Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jacka Kotuli, w której wzięli udział również przedstawiciele mieszkańców Jeżowego i  stowarzyszenie Europa-Tradycja. Konferencja dotyczyła wizyty w Jeżowym Ministra Adama Niedzielskiego, który miał przekonywać do szczepienia przeciwko COVID-19.

  „W tamtym tygodniu w Jeżowym zjawił się minister Niedzielski. Miał przekonywać mieszkańców do przyjmowania szczepionek. Naszym zdaniem nie powinno to jednak polegać na budowaniu kampanii nienawiści pod hasłem” „jesteście antyszczepionkowcami”. Dlatego niedawno skierowaliśmy do posłów pismo, dotyczące merytorycznego, prawnego ujęcia”

  -powiedział Jacek Kotula.

  Jak wiadomo gmina Jeżowe znalazła się na trzecim miejscu od końca miast, z największą liczbą zaszczepionych osób przeciwko koronawirusowi.

  Jak tłumaczyła Kazimiera Sarzyńska, mieszkanka Jeżowego minister Adam Niedzielski przyjechał, aby zachęcać do szczepień, natomiast nie znalazł czasu, aby z mieszkańcami porozmawiać, a pytania, które zostały skierowane do ministra pozostały bez odpowiedzi.

  „Chcemy dobrowolności, chcemy wolności szczepień, wolności wyboru. Jeśli minister chce zachęcać do szczepień, to dlaczego nie, tylko proszę podać jaki mają skład, na jakim etapie są prowadzone badania i co znajduje się w szczepionce. Wyrażamy sprzeciw przeciwko segregacji sanitarnej oraz ograniczaniu naszych praw”

  -podkreślała mieszkanka Jeżowego.

  Na konferencji radny Kotula wyraził również sprzeciw przeciwko szczepieniu dzieci, które planowane jest na wrzesień br.

  „Nasze dzieci to nasze skarby, to nasze wnuki. Ręce precz od naszych dzieci. Nie dajmy sobie wmówić, że wszystko jest OK, bo nie jest”

  -podkreślał radny Kotula.


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com