niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Dziś na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Niestety jak pokazują policyjne statystyki wciąż nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą po alkoholu. Każdego dnia funkcjonariusze udaremniają dalszą jazdę kilku nietrzeźwym kierującym. Do tych sytuacji dochodzi w trakcie rutynowych kontroli, ale także, jak w tym przypadku, podczas prowadzanych działań „Trzeźwy poranek”. Tylko podczas dzisiejszej akcji, podkarpaccy policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierowców.

  Alkohol wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale także na prawidłową zdolność oceny sytuacji na drodze. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dziś na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

  W tym czasie podkarpaccy policjanci skontrolowali 12 833 kierowców. Ujawnili 26 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 9 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila i poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 odpowie za wykroczenie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com