3,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Prezydent Konrad Fijołek przedstawił projekt zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad Wisłokiem

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przedstawił plan na zagospodarowania przestrzeni nad Wisłokiem. Prezydent chciałby stworzyć rekreacyjne tereny dla rzeszowian.

  Prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla terenu na prawym brzegu Wisłoka są już na finiszu. W związku z tym w miejskim ratuszu odbyła się konferencja prezydenta Konrada Fijołka na ten temat. Plan zakłada stworzenie rekreacyjnych terenów zielonych dla rzeszowian.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Projekt planu swoim zasięg obejmuje tereny o powierzchni ok. 17,5 ha znajdujące się pomiędzy Mostem Karpackim a Mostem Zamkowym. Zakłada utworzenie elementów małej architektury oraz zieleni. Podczas konferencji poruszono również temat stworzenia dwóch eskapad pieszo-rowerowych – jedna połączy ul. Bulwarową z ul. Podwisłocze, a druga ulicę Powstańców Warszawy.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Najbardziej gorącym tematem jeśli chodzi o realizację planu jest własność działek na omawianym terenie. Ponadto jest problem z inwestorami, którzy łącznie wnioskują o zabetonowanie sześciu hektarów terenów znajdujących się przy ul. Podwisłocze.

  Na konferencji byli obecni przedstawiciele Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, którzy poinformowali o tym co powstanie na tych terenach.

  – Chodzi o zabudowę wysoką i wysokościową. Włącznie z terenem, gdzie znajduje się sklep wielkopowierzchniowy

  – mówił generalny projektant Grzegorz Róg.

  Konrad Fijołek mówił również o terenie otaczającym Przestrzeń Kwadratową, który jest własnością prywatnego inwestora.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Przygotowujemy się do kolejnej próby zamiany działek z inwestorem

  – mówił Konrad Fijołek.

  Sześć hektarów dotyczy działek pomiędzy siedzibą banku i szeregówkami na wprost Szkoły Podstawowej nr 11. Wydano już trzy decyzję co do warunków zabudowy. Kolejne dwa wnioski są w trakcie procedowania.

  – W optymistycznym wariancie gdzieś koło listopada br. plan zagospodarowania będzie funkcjonował

  – podkreślił Prezydent Miasta Rzeszowa.

  fot. Kurier Rzeszowski

  W najbliższy wtorek w rzeszowskim Urban Lab o godz. 16.00 odbędzie się otwarta debata dotycząca proponowanych rozwiązań dla terenów nad Wisłokiem. Kolejna dyskusja publiczna odbędzie się 12 sierpnia, o godz. 17.00, także w Urban Lab przy ul. 3 Maja 13. Plan dla terenów nad Wisłokiem będzie uchwalany na sesji, która odbędzie się pod koniec września.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -