14 C
Rzeszów
piątek, 17 września, 2021
spot_img
+

  Tarnobrzescy funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz policyjny pies Nero spotkali się z dziećmi w ramach akcji Bezpieczne Wakacje. Spotkanie odbyło się przed seansem kinowym w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań podczas zabaw nad wodą. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność zapinania pasów w trakcie jazdy samochodem oraz noszenia elementów odblaskowych.

  fot. KMP Tarnobzeg

  Dzieci, mogły dowiedzieć się co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i co należy zrobić w przypadku ataku psa. Ogromne emocje towarzyszyły dzieciom podczas wejścia na scenę policyjnego psa Nero. Policjant przypomniał najmłodszym, jak należy postępować z czworonogiem podczas zabaw oraz jaką należy przyjąć postawę podczas ataku psa.

  fot. KMP Tarnobrzeg

  Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi mogą się spotkać.

  Na koniec spotkania policjanci rozdali dzieciom uczestniczącym w konkursie upominki i materiały edukacyjne.

  fot.KMP Tarnobrzeg

  Źródło: Policja Podkarpacka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -