wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Studenci Politechniki Rzeszowskiej odnieśli sukces w VII Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Aleksandra Pasich oraz Paweł Ostręga studenci Politechniki Rzeszowskiej, wzięli udział w VII Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego. W wydarzeniu uczestniczyło 48 uczniów z całej Polski, a reprezentantka rzeszowskiej uczelni zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrodę za staranność wypowiedzi.

  Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego to wydarzenie organizowane corocznie przez Ośrodek Kultury Japonii im. prof. Ryochu Umedy w Łodzi, przy wsparciu Zakładu Azji Wschodniej na Uniwersytecie Łódzkim oraz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego.

  Nagrody przyznane zostały w kilku kategoriach: ekspresji wymowy, poprawności gramatycznej oraz oryginalności wypowiedzi. Dodatkowo przyznana została także nagroda publiczności. W konkursie wzięło udział 48 osób z całej Polski, w tym dwójka studentów kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej: Aleksandra Pasich i Paweł Ostręga.

  Aleksandra Pasich została nagrodzona w swojej kategorii za staranność wypowiedzi, zdobywając równocześnie nagrodę publiczności. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

  „Chcieliśmy bardzo podziękować Panu Koyamie za nieocenioną pomoc w przygotowaniu do konkursu. Pomyśleliśmy, że udział w konkursie krasomówczym będzie dobrym podsumowaniem tego, czego dotychczas się nauczyliśmy. Mamy ogromną nadzieję, że zajęcia będą kontynuowane w następnym semestrze, oby już w formie stacjonarnej. W planach mamy również podejście do egzaminu na certyfikat j. japońskiego JPLT N5”

  – mówiła Aleksandra Pasich.

  Źródło informacji: Politechnika Rzeszowska

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com