czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Prezydent Rzeszowa złożył gratulacje światowym medalistom z Kettlebell Rzeszów

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zawodnicy Aneta Przepióra oraz Andrzej Jodłowski zostali medalistami na mistrzostwach świata w Kettlebell Sport. Wrócili również z pobitym rekordem świata. Wczoraj przyjęli gratulacje z rąk prezydenta Konrada Fijołka.

  Zawodnicy z drużyny Kattlebell Rzeszów wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Kettlebell Sport – WKSF Kettlebell World Championship 2021, które odbyły się 16 do 18 lipca we włoskim Vanzaghello.

  fot. materiały na Facebooku Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka

  Zadaniem zawodników było wykonanie jak najwięcej powtórzeń przez 10 minut, bez opuszczania ciężaru na ziemię. Zarzut, a następnie podrzut, czyli Długi Cykl Oburącz (LC) wykonuje się dwoma odważnikami, lub jednym Długi Cykl Jednorącz (OALC), a Rwanie, czyli Snatch jednym, z możliwością jednokrotnej zmiany ręki. Zawodnicy startowali także w Dwuboju (Biathlon), jest połączenie dwóch konkurencji, gdzie liczą się wyniki z podrzutu, jak i z rwania.

  fot. materiały na Facebooku Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka

  Aneta Przepióra i Andrzej Jodłowski tydzień temu wywalczyli trzy medale (dwa złote i jeden srebrny) w mistrzostwach świata w Kettlebell Sport – WKSF Kettlebell World Championship 2021.  Aneta Przepióra startowała w konkurencji OALC 1x16kg w kategorii Master i wykonała 107 powtórzeń. Andrzej Jodłowski zdobył srebro w konkurencji Półmaraton OALC 1x24kg. W ciągu 30 minut wykonał 406 powtórzeń.

  Andrzej Jodłowski pobił ponadto rekord świata w LC 2x24kg. W kategorii Master, wykonał 116 powtórzeń i pobił tym samym o 10 powtórzeń rekord świata. 

  fot. materiały na Facebooku Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka

  Wczoraj zawodnicy otrzymali gratulacje z rąk prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz sekretarza Marcina Stopy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com