32,7 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Stanowisko Zarządu Nowej Lewicy w sprawie zawieszenia Przewodniczącego RW Wiesława Buża

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego oraz Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w Rzeszowie. Zgromadzeni dokonali jednoznacznie negatywnej oceny decyzji Przewodniczącego Nowej Lewicy, który dokonał zawieszenia rzeszowskiego posła Wiesława Buża.

  Włodzimierz Czarzasty – Przewodniczący Nowej Lewicy dokonał 17 lipca zawieszenia sześciu posłów – w tym pochodzącego z Rzeszowa Wiesława Buża. Powodem miał być list wystosowany przez grupę posłów, dotyczący zawieszenia europosła Marka Balta, który został podany do opinii publicznej.

  Swoją decyzję przewodniczący wyjaśniał tym, że rozpowszechnianie takich ocen i stanowiących ich podstawę materiałów nie służy dobremu imieniu partii oraz ukazuje ją jako wewnętrznie skonfliktowaną.

  Zawieszenie członkostwa powoduje utratę pełnionych w partii funkcji oraz utratę biernego i czynnego prawa wyborczego w partii, a także zakaz ubiegania się z rekomendacji partii o mandat w organach władzy publicznej.

  Podczas wczorajszego spotkania Zarządu Wojewódzkiego oraz Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w Rzeszowie omówiono kwestię zawieszenia Wiesława Buża w prawach członka. Opinia zgromadzonych co do decyzji, podjętej przez Włodzimierza Czarzastego, była jednoznacznie negatywna.

  Żądamy natychmiastowego anulowania wydanej decyzji o której mowa w ust. 1, która jest sprzeczna z interesem partii i demokratycznymi zasadami funkcjonowania Nowej Lewicy

  – apelowali członkowie zarządu w Uchwale Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej.

  W treści czytamy również, że zarząd negatywnie ocenia postawę członków Zarządu Krajowego, którzy nie przeciwdziałali tym decyzjom. Ich zdaniem przyczynili się do wyeliminowania aktywnego i oddanego Partii, Przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej i jednocześnie członka Zarządu Krajowego, pozbawiając go tym samym prawa głosu podczas obrad Zarządu Krajowego.

  Przewodniczący Nowej Lewicy winien stać na straży Statutu, realizować uchwały i stanowiska Rady Krajowej rozmawiać z każdym kto ma inną wizję działalności socjaldemokratycznej w partii i nie powinien niszczyć swoich bliskich współpracowników w gronie zarządu Krajowego

  – czytamy dalej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -