czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Straż pożarna w Hermanowej interweniowała w sprawie podtopień

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj straż pożarna w Hermanowej wielokrotnie interweniowała w miejscowości w związku z podtopieniami, spowodowanymi przez intensywne opady deszczu.

  Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali o godzinie 13:11 i dotyczyło ono zatkanego przepustu przy Domu Ludowym. Skutkiem tego było przelewanie się wody przez drogę. Strażacy udrożnili przepust, uprzątnęli naniesiony muł z jezdni i zabezpieczyli drogę. Zabezpieczono także Dom Ludowy i remizę przed wodą napływającą z pól.

  fot. materiały OSP Hermanowa na Facebooku

  Drugie zgłoszenie dotyczyło zalewanego garażu na jednej z posesji w Hermanowej, przy granicy z Tyczynem. Po zabezpieczeniu garażu zalaniem strażacy udali się do kolejnej interwencji.

  fot. materiały OSP Hermanowa na Facebooku

  Kolejne zgłoszenie dotyczyło oberwanego pobocza przy drodze powiatowej, w okolicach szkoły podstawowej. Strażacy otrzymali zgłoszenie około 14:22.Na skutek wysokiego poziomu potoku Hermanówka na zakolu, nurt podebrał pobocze na tyle, że zaczęła obrywać się jezdnia. Strażacy zabezpieczyli drogę oraz brzeg (na ile pozwolił nurt). W działaniach brał również udział patrol policji.

  fot. materiały OSP Hermanowa na Facebooku

  O godzinie 15:00 strażacy otrzymali informację o niedrożnym przepuście na Hermanówce. Pomogli przy udrożnieniu, pracującemu już w tym miejscu, operatorowi koparki. Do pomocy zadysponowano również jeden zastęp PSP z Rzeszowa.

  fot. materiały OSP Hermanowa na Facebooku

  Wieczorem około godziny 19:27 strażacy zostali wezwani do usunięcia zatoru na rzece. Powstał on na skutek naniesionych gałęzi oraz dwóch grubych konarów drzew. Część strażaków przebrała się w specjalne wodery, gdyż, do usunięcia zatoru konieczna była praca w wodzie, druga część ratowników z brzegu usuwała nagromadzone gałęzie. Aby zlikwidować przyczynę zatoru, konieczne było użycie piły spalinowej, którą rozcięto najgrubsze konary. Po kilkudziesięciu minutach udało się odblokować nurt i strażacy rozpoczęli składanie sprzętu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com