sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Strażacy podsumowali wczorajsze interwencje na Podkarpaciu z powodu burz. W Rzeszowie wystąpiły podtopienia

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczorajsze intensywne opady deszczu występujące na terenie województwa podkarpackiego doprowadziły do ponad 200 interwencji strażaków. Najwięcej interwencji odnotowano m.in. w powiecie rzeszowskim. Rzeszowscy strażacy zmagali się z lokalnymi podtopieniami.

  Na ternie województwa podkarpackiego strażacy wyjeżdżali ponad 200 razy do usuwania skutków burz. Ich działania polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, posesji, udrożnianiu przepustów drogowych oraz usuwaniu konarów leżących na jezdniach i chodnikach. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie rzeszowskim, mieleckim, przeworskim i leżańskim. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

  fot. materiały OSP Rzeszów-Przybyszówka na Facebooku

  W Rzeszowie następiły interwencje związane z podtopieniami, o których poinformowały OSP Rzeszów-Przybyszówka, Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Zalesie oraz OSP Rzeszów Bzianka.

  Strażacy z Przybyszówki otrzymali wczoraj wezwanie o godz. 17:39 do zalanego sklepu w Centrum Handlowym EUROPA II przy al. Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Strażacy zajęli się wypompowywaniem wody z pomieszczenia.

  fot. materiały Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów-Zalesie na Facebooku

  Lokalne podtopienia wystąpiły także na Zalesiu. Woda trafiła przede wszystkim na prywatne posesje. Interweniowały dwa zastępy strażaków.

  fot. materiały OSP Rzeszów Bzianka na Facebooku

  Natomiast OSP Rzeszów Bzianka została zaalarmowana wczoraj przed godziną 15 o zalanej posesji na ulicy Kalinowej. Woda niebezpiecznie podchodziła pod dom, zatem strażacy przekopali kawałek ziemi w celu jej odpływu. Na miejscu strażacy działali razem z zastępem z JRG 3.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com