19,2 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Rzeszowianin został powołany na Młodzieżowego Delegata Polski do ONZ

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozstrzygnęło konkurs na Młodzieżowego Delegata Polski do ONZ, został nim rzeszowianin – Karol Jędruszek, weźmie on udział w 76. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

  Program Młodzieżowego Delegata to międzynarodowy projekt, w którego zaangażowane są kraje zrzeszone w strukturach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Delegaci wybierani są na kadencję roczne, odpowiadające Sesji Zgromadzenia Ogólnego. Do ich zadań należy współpraca międzynarodowa ze sobą, uczestniczenie w posiedzeniach, a także promowanie celów i działań ONZ wśród młodzieży. Młodzieżowy Delegat pełni też funkcję łącznika między młodzieżą, a dorosłymi politykami, w tym roku w tę rolę wcieli się rzeszowianin – Karol Jędruszek. 

  Karol Jędruszek to doświadczony społecznik, który w działalność pozarządowa zaangażowany jest od kilku lat. Pełnił rolę Prezesa Stowarzyszenia KoLiber w Rzeszowie, koordynuję największą szkołą liderów w Polsce – Akademią Liderów Rzeczypospolitej tworzoną przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych. Ponadto jest twórcą i prelegentem w wielu projektach edukacyjnych, jego autorskim projektem jest #CzasNaWiedzę. Stworzył pierwszy w Polsce think-tank skupiony wokół tematu polityki młodzieżowej. Kieruję ogólnopolską organizacją, która zrzesza ponad 100 młodych liderów chcących działać na rzecz lokalnych wspólnot. Karol Jędruszek jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, a obecnie studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zawodowo zajmuje się analizami biznesowymi. 

  fot. materiały prasowe

  Konkurs był 3-etapowy, zgłosiło się do niego kilkudziesięciu aktywnych licealistów i studentów, musieli się oni wykazać przygotowaniem merytorycznym z zakresu wiedzy o ONZ, sprawach międzynarodowych, zaprezentować wizję na nadchodzącą kadencję i potwierdzić znajomość języka angielskiego. W skład komisji konkursowej wchodzili doświadczeni dyplomaci z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

  – Powołanie na stanowisko Młodzieżowego Delegata Polski do ONZ to przede wszystkim zaszczyt, ale też ogromna odpowiedzialność. Myśląc o tej funkcji chciałbym sprawować ją na zasadach partnerskich, współpracy z młodzieżą i administracją publiczną. Młodzież obecnie żyje w najlepszym momencie historii jeśli chodzi o bogactwo materialne, ale to nie oznacza, że nie ma innych wyzwań. Przyjdzie im się mierzyć z problemami rynku pracy w świecie post pademicznym, czwartą rewolucją przemysłową w gospodarce i przede wszystkim zmianami klimatycznymi. Są one w pełni apolityczne, chciałbym, aby o tych sprawach rozmawiano w kontekście międzynarodowym, bo aby z nimi skutecznie sobie poradzić trzeba współpracy. Wypracowanie zadowalających rozwiązań powinno być naszym wspólnym celem

  – mówił Karol Jędruszek.

  – Powołanie Karola Jędruszka w szeregi delegacji Polski na 76. Sesję Zgromadzenia ONZ, to nade wszystko wyróżnienie dla Rzeszowa oraz naszego regionu. Od kilku lat współpracuje wraz z Karolem na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i wiem, że jego determinacja w dążeniu do osiągnięcia jak największych korzyści na rzecz młodego pokolenia pozwolą na zdobycie sukcesu przez polską delegację. Karol posiada odpowiednie przygotowanie merytoryczne i predyspozycje, aby reprezentować młode pokolenie naszego regionu

  – dodał Michał Gratkowski- podkarpacki koordynator Klubu Lidera Rzeczypospolitej, współpracownik Karola.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -