19 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Festiwal Tony vol. 2 w Rzeszowie już wkrótce

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku 30 i 31 lipca Estrada Rzeszowska organizuje kolejną muzyczną imprezę w Rzeszowie – Festiwal Tony. Na uczestników czeka aż 10 koncertów na dwóch scenach w BWA. Zagrają między innymi Mery Spolsky, Kasia Lins, Kaśka Sochacka, Król, PRO8L3M. 

  Festiwal Tony to wyjątkowy koncert łączący różne gatunki muzyczne, niszowi i zarazem popularni wykonawcy, niebanalna atmosfera, klimat rodem z lat 90. Festiwal to gwarancja dobrej zabawy i poznania nowych twórców polskiej sceny muzycznej.

  30 lipca zagrają:

  Kaśka Sochacka – drobna blondynka z zachrypniętym głosem, jedna z najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce, autorka popularnej lirycznej piosenki: “Wiśnia”.

  Mery Spolsky – na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji.page1image2706696848

  Król – jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

  Janka – duet producentów. Ich styl to „modern vintage”, bo wyciśnięta na modularach, analogach i nietypowym samplingu muzyka, utopiona jest w delayach i reverbach. Nie jest to jednak kopia elektroniki z końca lat 90-tych – tu nic nie jest typowe i oczywiste – styl i brzmienie JANKI jest nie do podrobienia.page1image2706746160

  UNDEFY – niezależny krakowski projekt muzyczny łączący elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej.

  31 lipca natomiast w Rzeszowie zagrają:page1image2707470000

  Kasia Lins – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

  page1image2707483456

  PRO8L3M – Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

  page1image2707503360

  RYSY – warszawski duet RYSY tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ichmuzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów.

  THE VERY POLISH CUT-OUTS – od ponad 10 lat label THE VERY POLISH CUT-OUTS, niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z minionych lat, wszelakiej maści edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców.

  Pejzaż – nagrywa w wytwórni The Very Polish Cut-Outs. Zadebiutował albumem ‘Ostatni Dzień Lata’. Współtworzył duet Ptaki. Perły wyłowione z głębin morza przeszłości i parkietowy potencjał – tak można podsumować jego rytmy.

  Serdecznie zachęcamy do udziału w imprezie!

  Źródło informacji: http://festiwaltony.pl/.page1image2707518656

  Festiwal poprzedzi before w postaci autobusu z DJ-em, który 24 lipca będzie jeździł ulicami miasta: https://www.facebook.com/events/824685161752658?ref=newsfeed

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -