14 C
Rzeszów
piątek, 17 września, 2021
spot_img
+

  Uniwersytet Rzeszowski nagrodzony ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2020

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uniwersytet Rzeszowski znalazł się wśród sześciu polskich uczelni nagrodzonych ELSEVIER Research Impact Leaders Awards. Nagroda jest wyznaniem uznania dla instytucji, które przyczyniają się do popularyzacji polskiej nauki na całym świecie.

  Research Impact Leaders Award, przyznana po raz pierwszy w roku 2016, jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

  Nagrody wręczono w sześciu kategoriach podczas gali w ramach V Konferencji “Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”. O wynikach konkursu poinformowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

  Zwycięską uczelnią w kategorii Agricultural Sciences w roku 2020 został Uniwersytet Rzeszowski. W tej kategorii nominowane były również: Politechnika Łódzka i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

  Zwycięzca poprawił swój publikacyjny stan posiadania o ponad 45 proc.. Dodatkowo liczba afiliowanych autorów zwiększyła się o ponad 20 proc.. Prace afiliowane do tej instytucji były cytowane z tą samą częstotliwością co inne podobne na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczelnia ta posiada prawie 10 proc. prac wśród najczęściej cytowanych, a 20 proc. zostało opublikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach. Szczególne uznanie dla jednej z prac traktującej o spektroskopii miodu i pyłku, która była cytowana ponad 5 razy lepiej niż podobne – informuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

  źródło: naukawpolsce.pap.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -