poniedziałek, 25 września, 2023
+

  WDK zaprasza do udziału w wakacyjnych warsztatach kulturalnych

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Wakacyjnych warsztatach kulturalnych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział wziąć udział w zajęciach tanecznych, multimedialnych, plastycznych, muzycznych. Będzie można zobaczyć jak funkcjonuje WDK od zaplecza, zatańczyć z instruktorami i wziąć udział w warsztatach Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

  Zajęcia będą odbywały się w dniach 23-27 sierpnia 2021 r. w godzinach 7.30-16.30. od 23 do 27 sierpnia. Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Koszt tygodniowych warsztatów wynosi 400 zł brutto.

  W ramach warsztatów każdy uczestnik będzie miał zapewnione drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad (catering). W ostatni dzień (tj. 27 sierpnia) zaplanowano wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach. 

  Zapisy odbywają się do 9 sierpnia 2021 r., a karta zgłoszeń wraz z regulaminem i niezbędnymi oświadczeniami są dostępne na stronie internetowej WDK. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 17 853 52 57 w. 27.

  Warsztaty taneczne będą opierały się na zajęciach ruchowych, usprawniających motorykę ciała i mobilizującą Uczestnika do użycia wszystkich partii mięśniowych. Zajęcia taneczno-ruchowe będą czerpać z fitnessu, improwizacji z wykorzystaniem techniki tańca nowoczesnego. Każdorazowo zajęcia zakończy stretching i relaksacja. 

  Podczas Warsztatów z tańca ludowego z ZPiT „Bandoska uczestnicy będą mogli zapoznać się z szeroko pojętym zagadnieniem, jakim jest kultura ludowa, z regionalizacją etnograficzną w naszym województwie. Będzie także możliwość dotknięcia i przymierzenia stroju ludowego z naszego regionu. Przedstawione zostanie tematyka polskich tańców narodowych, ale głównie nauczymy się  podstawowych kroków tanecznych ściśle związanych z naszym regionem.

  Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” proponuje 2 tematy zajęć z obszarów fizyko-chemicznych, na warsztatach będzie można zobaczyć świat pod mikroskopem i przenieść botaniczne elementy na papier ze scrapbookingowymi elementami. 

  Bezpieczne wakacje to ważna sprawa, dlatego kolejnym punktem będą zajęcia z inspektorem BHP, na których dzieci poznają zasady pierwszej pomocy oraz dowiedzą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

  Warsztaty „Wesołe multimedia” pozwolą na poznanie od zaplecza funkcjonowania domu kultury. Uczestnicy będą mogli wypróbować działanie różnych sprzętów, na których na co dzień pracują akustycy, technicy estradowi. 

  Plastycy WDK chcą wprowadzić dzieci w świat sztuki i rękodzieła – Uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach malarskich i zobaczą wystawę. 

  Na koniec czeka fantastyczna wycieczka do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach – strzelanie z łuku, tworzenie własnego herbu, pokaz walk wojów – mnóstwo atrakcji zakończonych ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com