20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Policjanci patrolu wodnego pomogli wypoczywającym nad Jeziorem Solińskim

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek, policjanci z Polańczyka wraz z Bieszczadzkim Wodnym Ochotnicznym Pogotowiem Ratunkowym i funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad Jeziorem Solińskim. Ratownicy przede wszystkim zwracali uwagę na osoby kąpiące się i pływające na różnego rodzaju sprzętach wodnych.

  Po południu, w rejonie Jeziora Solińskiego zmieniła się pogoda, zaczęło zbierać się na burzę, a na wodzie pojawiły się duże fale. Policjanci wraz z innymi funkcjonariuszami pomagali małym jednostkom pływającym  dotrzeć bezpiecznie do brzegu, gdyż wysokie fale uniemożliwiały im samodzielne dobicie do przystani.

  Kiedy podpłynęli w rejon Polańczyka, zauważyli rowerek wodny, w którym znajdowały się dwie osoby, wołające o pomoc. Silny wiatr i duże fale, które wdzierały się na pokład, uniemożliwiały poruszanie się rowerkiem i spychały go w głąb jeziora.

  Na szczęście mimo utrudnień pogodowych, akcja ratunkowa skończyła się pomyślnie.

  Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas kąpieli w jeziorach. Sezon letni trwa w pełni, dlatego też apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Podczas korzystania ze sprzętu pływającego warto założyć kamizelki ratunkowe oraz zabrać koło ratunkowe, które jest indywidualnym środkiem bezpieczeństwa.

  Archiwum: https://podkarpacka.policja.gov.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -