poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Strażacy wsparli akcję „Razem odbudujmy Nową Białą” i pomogli w odbudowaniu dobytku pogorzelców

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Akcja „Razem odbudujmy Nową Białą” trwała od 25 czerwca do 8 lipca br. Ogromnym wsparciem okazali się strażacy z OSP Hucisko, OSP Pogwizdów Stary, OSP Lipie, OSP Przewrotne oraz osoby i firmy, które wsparły akcję.

  Zdjęcia: Gabriela Pruchnik

  Strażacy do Nowej Białej oraz przystąpili do rozładunku przy pomocy koparki oraz segregowali drewno, które było zgromadzone na placu. W tym czasie dojechał kolejny konwój wsparcia z woj. śląskiego z powiatu rybnickiego.

  Zdjęcia: Gabriela Pruchnik

  Po rozładunku i pracach wraz z druhem Prezesem OSP Nowa Biała strażacy udali się na miejsce pożaru. Na miejscu przywitała ich duża pustka w zabudowie zagrodowej. Cały plac był uprzątnięty i zaczęły się prace budowlane. Pogorzelcy mimo katastrofy dzielnie pracują w celu odbudowania swojego dobytku.

  Zdjęcia: Gabriela Pruchnik

  Finalnie strażacy zgromadzili 28. palet z materiałami budowlanymi: pustaki, cegła, cement, nadproża, wełna mineralna, chemia gospodarcza i kosmetyki, płyny do dezynfekcji, kleje do styropianu i siatki, zaprawy murarskie i tynkarskie, kleje do płytek, klej do pustaków, farby, farba podkładowa elewacyjna, farba antyrefleksyjna biała do wnętrz, grunt głęboko penetrujący, hydroizolacja w płynie, masa szpachlowa polimerowa, siatka do styropianu, folia budowlana, różnego rodzaju silikony.

  Zdjęcia: Gabriela Pruchnik

  Akcja pomocy mieszkańcom Nowej Białej zakończyła się pomyślnie.

  Gratulujemy OSP odwagi oraz chęci pomocy ludziom w potrzebie!

  Źródło: OSP – Hucisko

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com