niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Biegaczka Anna Wielgosz będzie reprezentować Rzeszów podczas Igrzysk w Tokio. Przyjęła gratulacje w rzeszowskim ratuszu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek rzeszowski ratusz gościł lekkoatletkę Annę Wielgosz, która będzie reprezentować nasze miasto w biegu na 800 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Biegaczka otrzymała z rąk prezydenta czek na 20 tys. złotych. W spotkaniu wziął również udział jej trener Piotr Kowal.

  Anna Wielgosz zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Rzeszowianka będzie walczyła o medal w biegu na 800 m. Wczorajszy dzień był okazją do świętowania oraz przyjęcia gratulacji z rąk prezydenta.

  – Bardzo się cieszę i jestem dumny, że pani Ani wywalczyła tą kwalifikację. Nie dość, że pani Ania reprezentuje rzeszowski klub, to jest jeszcze wychowanką naszego rzeszowskiego trenera Piotra Kowala, więc jest to taki podwójny sukces i radość dla nas wszystkich

  – mówił prezydent Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Lekkoatletka specjalizuje się w biegach średniodystansowych. W biegu na 800 metrów dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski w 2018 oraz 2019 roku. Jest reprezentantką klubu CWKS Resovia, gdzie trenuje pod okiem Piotra Kowala.

  – Jestem na pewno bardzo dumny z tego, że moja zawodniczka jedzie na Igrzyska choć jeszcze dwa miesiące temu, gdy ze zdrowiem Ani nie było wszystko w porządku, to ten wyjazd stanął trochę pod znakiem zapytania

  – mówił trener. 

  fot. Kurier Rzeszowski

  Anna Wielgosz jest szczęśliwa, że mimo wcześniejszych przeciwności, może spełnić swoje wielkie marzenie.

  – Jestem jedyną rzeszowianką w reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. To jest dla mnie i mojego trenera duży sukces

  – podkreślała.

  Biegaczka wylatuje do Tokio w sobotę o godzinie 15. Jej zmagania podczas Igrzysk Olimpijskich będzie można oglądać już 30 lipca.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Będę się starała zaprezentować jak najlepiej na Igrzyskach, forma jest dobrze przygotowana jedynie pozostało mieć trochę więcej szczęścia

  – zapewniała.

  Prezydent Konrad Fijołek mówił, że będzie starał się wspierać finansowo rzeszowskich sportowców w kwestii promocyjnej oraz szkoleniowej.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie wręczył zawodniczce symboliczny czek na kwotę 20 tys. zł. Jest to kwota, którą biegaczka otrzyma za promocję Rzeszowa na arenie krajowej i międzynarodowej. Anna Wielgosz otrzymała również bukiet kwiatów oraz szklaną figurkę ratusza.

  Konrad Fijołek gorąco zachęca wszystkich rzeszowian do trzymania kciuków za reprezentantkę 30 lipca. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com