17,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Mateusz Maciejczyk zostanie nowym radnym w Radzie Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek ogłosił dziś, że Jolanta Kaźmierczak zostanie jednym z trzech wiceprezydentów Miasta Rzeszowa. W związku z tym mandat radnego miejskiego otrzyma Mateusz Maciejczyk.

  Podczas dzisiejszej konferencji Jolanta Kaźmierczak, radna Rady Miasta Rzeszowa (Platforma Obywatelska) związana z osiedlem Franciszka Kotuli, została mianowana jednym z wiceprezydentów. Po objęciu nowej funkcji będzie zarządzać nieruchomościami i gospodarką komunalną. Równocześnie straci mandat radnej miejskiej, który obejmie Mateusz Maciejczyk reprezentujący osiedle Baranówka 4.

  Maciej Maciejczyk należy do energicznych działaczy nowego czasu. Jest społecznikiem, z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz społeczeństwa oraz wszechstronnym organizatorem życia społecznego z praktyką w zarządzaniu i jako manager.

  Działalność na rzecz rozwoju społecznego mieszkańców i Miasta Rzeszowa podjął jeszcze w 2003 r. jako organizator eventów i imprez sportowych dla młodzieży, w oparciu o współpracę z Urzędem Miasta i pozyskiwanymi sponsorami.

  Już w wieku 19 lat został wybrany przez mieszkańców osiedla „Baranówka” do samorządowej Rady Osiedlowej jako Przewodniczący, a od 2016 r. ponownie pełni tą funkcję.

  fot. materiały prasowe

  W Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej działa od 2009 r. – pełniąc w dwu minionych kadencjach funkcje sekretarza Rady Osiedla „Baranówka” RSM i sekretarza jej Komisji Gospodarczej w zasobach spółdzielczych. W 2017 r. został wybrany na członka Rady Nadzorczej Spółdzielni, a w 2018 r. na Przewodniczącego Rady Osiedla „Baranówka” RSM.

  Jest także członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego (od 11 kwietnia 2005), odznaczonym złotą koniczyną. Zajmował urząd Prezesa Zarządu Grodzkiego PSL w Rzeszowie. Aktualnie jest członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego PSL i Zarządu Grodzkiego PSL w Rzeszowie.

  Odbył staże inspektora ds. ogólnych i technicznych w Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

  Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku Prawa oraz studia podyplomowe na WSIE w kierunku: Gospodarka nieruchomościami.

  Kształcił się również w Apsley Business School of London (Wielka Brytania) i CH w Warszawie, a także był stypendystą Università degli Studi di Bari Aldo Moro (Włochy).

  Komunikuje się w języku angielskim, włoskim w stopniu podstawowym.

  Ukończył również podyplomowe studia menadżerskie Executive Master Business of Administration (EMBA) i nostryfikował dyplom w Londynie.

  Uzyskał licencje wydaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w zakresie pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, Certyfikat Revenue Manager oraz liczne kursy i szkolenia realizowane przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie gdzie pracuje jako Kurator Społeczny w II Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej w sprawach rodzinnych i nieletnich.

  Posiada szeroką umiejętność obsługi programów komputerowych, również pasję fotografii, wykorzystywaną w swej działalności zawodowej. Doświadczenia zawodowe zdobywał  m.in. jako specjalista ds. marketingu prowadzący Przedstawicielstwo Regionalne Wydawnictwa Autogiełda Małopolska Sp. Z o.o.  oraz obsługę Giełdy Samochodowej ZRB Społem Sp. Z o.o.. Ponadto pracował w takich firmach jak rzeszowska firma Elmak sp. z o.o. właściciel marki SAVIO, Estro s. p., STYROBUD BTK Radomscy, a swoją karierę zawodową rozpoczął w Hotelu Blue Diamond Active SPA w Nowej Wsi, z którym był związany przez 5 lat zaczynając od stanowiska specjalisty, a kończąc jako manager.

  Współpracuje z mediami i bloggerami. Ma praktyczne doświadczenie w samodzielnym zarządzaniu stronami internetowymi i zarządzaniu firmowymi profilami w kanałach SOCIAL MEDIA, tworzy niezbędne projekty do celu komunikacji społecznych kontaktów, promując wybrane zadania i projekty.

  Współpracuje z Urzędem Miasta, urzędami gmin i organizacjami pozarządowymi.

  – Uwielbiam Richarda Bransona i Obamę którzy twierdzili, że: „Zmiana nie przyjdzie, jeśli będziemy czekać na innych ludzi i na inny czas. Jesteśmy, tymi na których czekamy. Jesteśmy zmianą, której szukamy…” – Ja gwarantuję zmianę na lepsze!

  – mówi o sobie Mateusz Maciejczyk.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -