23,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego ,,Resovia Saltans” poszukuje nowych członków

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans” skupia młodych ludzi z różnych kierunków studiów oraz absolwentów rzeszowskich uczelni. ZPiT Resovia Saltans zaprasza wszystkich miłośników tańca do dołączenia do zespołu.

  Dyrektorem artystycznym ZPiT Resovia Saltans jest mgr Romuald Kalinowski, reżyser i choreograf festiwali oraz autor opracowań artystycznych dla wielu zespołów. Kierownikiem muzycznym jest Paweł Paluch, prof. UR i AM w Krakowie.

  fot. materiały prasowe

  W swojej 45-letniej historii Zespół odwiedził szereg miejsc w Polsce, Europie i na świecie koncertując i prezentując piękną polską kulturę. Program artystyczny prezentowany jest przez grupy baletowe A i B, w oprawie muzycznej kapeli oraz w towarzystwie grupy wokalnej.

  W repertuarze Zespołu znajdują się polskie tańce narodowe, suity tańców regionalnych: rzeszowskie, cieszyńskie, lubelskie, żywieckie, oraz tańce innych narodów: rosyjskie czy mołdawskie.

  Tancerze doskonalą swój warsztat ruchowy na zajęciach z zakresu polskich tańców narodowych, regionalnych i tańców innych narodów, a  także w czasie zajęć z technik charakterystycznych, techniki tańca klasycznego i techniki wolnej z elementami współczesnych form tanecznych.

  fot. materiały prasowe

  Kochasz taniec? Chcesz poznać świetnych ludzi? Spędzić wolny czas aktywnie i w ciekawy sposób? ZPiT Resovia Saltans jest dla Ciebie! To miejsce gdzie znajdziesz wspaniałych przyjaciół. Przyjdziesz na chwilę, a zostaniesz na lata!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -