wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Samorząd Województwa Podkarpackiego wsparł finansowo pogorzelców z Nowej Białej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa radni przyjęli uchwałę o wsparciu finansowym dla pogorzelców z gminy Nowy Targ. Zarząd wyszedł z inicjatywą i została ona jednomyślnie poparta w głosowaniu przez radnych. Samorząd przekazał wsparcie w wysokości 250 tys.

  – Chcemy pomóc osobom poszkodowanym w pożarze, aby mogli odbudować swoje domy, gospodarstwa. Wiemy, że te straty są olbrzymie. W ubiegłym roku to nam samorząd województwa małopolskiego pomógł po powodzi. Otrzymaliśmy wówczas pół miliona złotych. Teraz my w geście solidarności chcemy wesprzeć potrzebujących z województwa małopolskiego

  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

  źródło: materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego

  Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski przesłał podziękowania:

  – Jesteśmy wdzięczni za okazane serce i tak potrzebne wsparcie dla pogorzelców, mieszkańców Nowej Białej. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Doceniamy ten piękny gest. Dziękuję Przyjaciołom z Województwa Podkarpackiego za solidarność w trudnych chwilach. Dziękuję naszym samorządowym partnerom – Panu Marszałkowi Władysławowi Ortylowi, Zarządowi Województwa oraz Radnym Podkarpacia. Obecna rzeczywistość i kolejne codzienne wyzwania przypominają nam nieustannie, na wielu płaszczyznach, jak ważna jest ta dobra, międzyludzka współpraca. Drodzy Państwo, na Małopolan również zawsze możecie liczyć, bo Dobro jest w Małopolsce! Tak, jak na Podkarpaciu!

  – napisał.

  fot. materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego

  Radni województwa zdecydowali także o wsparciu finansowym dla powiatu bieszczadzkiego w wysokości 200 tys. złotych na remont fragmentu drogi powiatowej Trójca-Arłamów. Tą trasą w sierpniu w ramach premii górskiej pojadą kolarze w ramach 78. Tour de Pologne. Remontu wymaga odcinek o długości 1,8 km, a koszty inwestycji przewyższają możliwości finansowe powiatu.

  Decyzją radnych kolejne wsparcie z budżetu województwa w wysokości 30 tys. złotych trafiło do Gminy Miejskiej Lubaczów. To pomoc na budowę pomnika gen. Stanisława Dąbka. Stanisław Dąbek urodził się w Nisku, ale od najwcześniejszych lat związany był z Lubaczowem. W czasie I wojny światowej dowodził kompanią na froncie w Karpatach i w Tyrolu, a podczas kampanii wrześniowej dowodził aktywnie całością sił lądowych zgromadzonych wokół Gdyni. Po śmierci został awansowany na generała brygady. Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari, gen. Dąbek jest Honorowym Obywatelem Miasta Lubaczowa i Gminy Lubaczów. Jego imię nosi Szkoła Podstawowa nr 1 i jedna z ulic miasta.

  fot. materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com