17,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Podczas weekendu na drogach podkarpackich trwa akcja „Motocykl”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Z powodu wakacji zdecydowanie zwiększył się ruch na drogach. Aby zapobiec wypadkom przede wszystkim tych z udziałem jednośladów takich jak motocykle rowery itd. w ten weekend uwaga policjantów ruchu drogowego koncentrowała się na motocyklistach i motorowerzystach. Ruszyła akcja „Motocykl”.

  Większa liczba motocyklistów i motorowerzystów z powodu letniego sezonu skutkuje wzrostem zdarzeń drogowych z ich udziałem. Niektóre mają bardzo poważne konsekwencje, najczęściej właśnie dla osób podróżujących jednośladami. Nieprzypadkowo określamy ich mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego, nie chroni ich ani karoseria pojazdu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Jedyną ochroną jest kask i odpowiednia odzież.

  Aby ograniczyć liczbę wypadków, podkarpaccy policjanci, podczas weekendu będą prowadzić działania prewencyjne i kontrolne pod nazwą „Motocykl”. Uwaga funkcjonariuszy będzie skierowana na kierujących motocyklami i motorowerami. Policjanci bedą zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania kierowców, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe manewry wyprzedzania czy omijania. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na przestępstwa i wykroczenia drogowe.  Podczas kontroli, mundurowi sprawdzą trzeźwość kierujących, ich uprawnienia do kierowania oraz wyposażenie i stan techniczny pojazdów.

  Policja apeluje: zachowajmy bezpieczeństwo na drodze!

  Archiwum: https://podkarpacka.policja.gov.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -