0 C
Rzeszów
czwartek, 1 grudnia, 2022
+

  Żołnierze 3. PBOT z Pucharem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W miniony weekend Żołnierze WOT Drużyna Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” zdobyła Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W jej skład wchodzili zawodnicy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi zdeklasowali przeciwników zdobywając 37 medali, w tym 15 złotych i 12 srebrnych.

  Drużyna Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej „WOJOWNIK NIEZŁOMNY”, w skład której wchodzili zawodnicy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w miniony weekend (18-20 czerwca) wywalczyła Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski i z innych państw.

  fot. materiały prasowe

  Rywalizacja toczyła się w trzech formułach – pointfighting, kick-light i K-1, z podziałem na wagi i dwie kategorie wiekowe, a walki rozgrywane były na planszy i na ringu. W sobotę odbyły się pojedynki eliminacyjne i pierwsze finały. Ostatnie komplety medali rozdane zostały w niedzielę. Do walki stanęli strażacy, policjanci oraz żołnierze.

  W rywalizacji drużynowej zwyciężył zespół DWOT „WOJOWNIK NIEZŁOMY” wyprzedzając stających na drugim miejscu podium żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i zajmujących 3 miejsce żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej.

  Do zawodów przystąpiło 20 Terytorialsów, którzy wywalczyli 37 medali. Niektórym z zawodników Wojsk Obrony Terytorialnej udało się wywalczyć kilka medali ponieważ startowali w różnych kategoriach. Żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentowali Podkarpacie i wywalczyli:

  • st. szer. Justyna Haba (K1 Rules / Senior [k] / -60kg) – złoty medal
  • szer. Andrzej Kwasiżur (kick-light / Senior [m] / +94kg) – srebrny medal.

  Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kolejny raz udowodnili swoje świetne  przygotowanie, wyszkolenie, zaangażowanie oraz chęć woli walki. Potwierdzili, że żołnierze Podkarpackiej Brygady oprócz obowiązków zawodowych, rodzinnych czy służbowych potrafią również znaleźć czas, aby rozwijać swoją pasję, jak również podnosić sprawność psychofizyczną na najwyższy poziom.

  fot. materiały prasowe

  Projekt „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” został zainicjowany w czerwcu 2020 roku i ma na celu wyłonienie sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom. Podczas zgrupowań reprezentacji wszystkich brygad obrony terytorialnej doskonalą swoje umiejętności z zakresu kicboxingu (K1 oraz muay thai), MMA, boksu, brazylijskiego jui jitsu oraz zapasów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com