Mistrzowie olimpijscy odwiedza gminę Raniżów. Rajd rowerowy „Rowerem po zdrowie”

0

W dniu 27.06.2021r na terenie gminy Raniżów odbędzie się rajd rowerowy „Rowerem po zdrowie”. W przerwie rajdu zaplanowane zostało spotkanie z mistrzami olimpijskimi: Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem.

Rozpoczęcie rajdu zaplanowane jest na godzinę 10:00 przed Urzędem Gminy w Raniżowie. Zaplanowana trasa przejazdu prowadzić będzie z Raniżowa, przez Wolę Raniżowską, Stece, Poręby Wolskie, z powrotem do Raniżowa, i wynosi ok. 18km. Organizatorzy zapewniają wodę i lekki posiłek.

W trakcie spotkania z mistrzami będzie można zrobić zdjęcia, zdobyć autografy i uzyskać pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Planowana jest też rozmowa na temat tego, dlaczego jazda na rowerze jest zdrowa, również dla seniorów.

Szczegóły, regulamin i dokładna mapa trasy dostępna jest tutaj: https://m.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Sportu-i-Rekreacji-w-Rani%C5%BCowie-661467220652020/photos/?tab=album&album_id=2302765576522168&ref=page_internal&mt_nav=1

Patronat nad rajdem objęli Wójt Gminy Raniżów i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Mieczysław Nowicki – kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, Członek Zarządu PKOL.

Tadeusz Mytnik – kolarz szosowy i torowy, srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne, specjalista w szosowej indywidualnej jeździe na czas, sześciokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, członek Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i PKOL.