20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa z Zespołem ds. Zarządzania Kryzysowego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek spotkał się z Zespołem ds. Zarządzania Kryzysowego. Miało ono związek z występującymi w Polsce ulewami. Rzeszowscy urzędnicy wraz ze strażakami z OSP na polecenie prezydenta od wczoraj rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów.

  Wczoraj w ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fiołka z Zespołem ds. Zarządzania Kryzysowego.

  – Wszyscy widzieliśmy co wczoraj dotknęło mieszkańców Poznania i Krakowa. Zalane miasta, połamane drzewa. Musimy zrobić co tylko możliwe aby uniknąć takich sytuacji w Rzeszowie i jak najbardziej zminimalizować skutki kataklizmu

  – mówił podczas spotkania Fiołek.

  Na jego polecenie od wczoraj urzędnicy wraz ze strażakami z OSP w poszczególnych osiedlach rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów.

  fot. materiały prasowe

  – Musimy też skoncentrować się na  bardziej efektywnej metodzie informacji dla mieszkańców o zbliżającym się zagrożeniu

  – mówił Prezydent Miasta Rzeszowa.

  Na rzeszowskich rzekach i potokach jest zainstalowanych 8 czujników monitorujących na bieżąco poziom wody. Każdy z mieszkańców może to sprawdzić wchodząc na stronę: monitoringrzek.pl/rzeszow. Jeżeli ktoś chce aby informacje o zagrożeniach otrzymywać drogą SMS-ową Urząd Miasta Rzeszowa zachęca do kontaktu telefonicznego z numerem 17 875 44 25 lub przesłanie wiadomości poprzez e-mail – zkr@erzeszow.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -