środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Amelka Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury zdobywczynią wyróżnienia na międzynarodowym festiwalu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Amelka Borkowska – uczestniczka zajęć wokalnych Rzeszowskiego Domu Kultury została laureatką IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka 2021” w Bielawie otrzymując wyróżnienie Jury.

  Międzynarodowy festiwal piosenki Dolnośląska Nutka realizowany jest w ramach mikroprojektu pod nazwą: „Kultura bez granic – polsko-czeska współpraca przy organizacji wydarzeń kulturalnych”, jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie.

  Dnia 31 maja 2021 r. zamknięta została lista zgłoszeń do IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka 2021”, który w tym roku odbywał się w trybie zdalnym. Chęć uczestnictwa w konkursie potwierdziło 356 uczestników, z 218 miast i miasteczek, rozsianych po całej Polsce. Do wokalnej rywalizacji zgłosili się również wykonawcy z Ukrainy. W dniach 1 – 10 czerwca 2021 r. do pracy przystąpiła 3-osobowa komisja, która na podstawie przysłanych przez młodych artystów materiałów „demo”, dokonała tzw. preselekcji.

  W ostatnim etapie, który odbył się 20 czerwca 2021 na kanale You Tube, Jury wskazało zwycięzców Festiwalu. W skład Jury wchodzili: Olga Bończyk, Marek Dyżewski, Joanna Horodko oraz Artur Orzech.

  Jednym z laureatów festiwalu została Amelka Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja. Młoda wokalistka reprezentująca miasto Rzeszów zdobyła wyróżnienie Jury. Amelka została przygotowana do udziału w konkursie pod okiem instruktora wokalnego Rzeszowskiego Domu Kultury – Katarzyny Pasierb.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com